تحلیل پرایس اکشن GBPUSD

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۴۱

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

روز دوشنبه جفت ارز GBPUSD توانست از چند مقاومت کلیدی و چهارساعته مهم عبور کند. نرخ رُند ۱٫۲۴ دلار و مقاومت کانال رسم شده از اوج ۱٫۲۲۹۶ شکسته شده‌اند و پوند توانسته به ۱٫۲۵ دلار برسد. عبور از این نرخ رُند می‌تواند جفت ارز GBPUSD را تا نرخ بازگشایی ماه مه در ۱٫۲۵۸۳ و نرخ رُند ۱٫۲۶ دلار بالا بکشد. نمودار هفتگی GBPUSD هم نشان می‌دهد که بازگشت صعودی پوند ادامه دارد. اگر پوند سقوط کند و به زیر ۱٫۲۰۷۵ دلار عبور کند، حمایت بازار ۱٫۱۹۰۴ دلار خواهد بود.
در مقابل مقاومت‌های هفتگی GBPUSD هم در نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۲۷۳۹، اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱٫۲۷۱۸ دلار و خط روند مقاومتی رسم شده از اوج ۱٫۵۹۳۰ دلار قرار گرفته‌اند. در نمودار روزانه GBPUSD هم بازار در داخل فاز خنثی ۱٫۲۶۲۷-۱٫۲۲۷۹ رشد کرده است. بایستی توجه داشت که میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز در ۱٫۲۶۵۸ دلار با سقف فاز خنثی انطباق دارد. شکست این محدود می‌تواند بازار را به مقاومت بعدی در ۱٫۲۷۶۹ دلار برساند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

مقاومت ۱٫۲۵ دلاری می‌تواند بر جفت ارز GBPUSD فشار بیاورد. با این حال اگر جفت ارز GBPUSD به بالای ۱٫۲۵ دلار عبور کند، می‌توان با برخورد مجدد پوند به ۱٫۲۵ دلار در قالب حمایت وارد معامله خرید شد. توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله خرید GBPUSD منتظر سیگنال پرایس اکشن بمانید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید