تحلیل پرایس اکشن GBPUSD

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۹

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

از زمانی که GBPUSD به زیر نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۲۷۳۹ دلار برخورد کرده، پوند در برابر دلار آمریکا تضعیف شده است. طبق نمودار هفتگی GBPUSD، بازار به زیر ناحیه تقاضای ۱٫۲۶۱۵-۱٫۲۳۶۵ عبور کرده و در نهایت به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۷ در ۱٫۲۳۲۹ دلار رسیده است. از دید بلندمدت انتظار می‌رود که بازار دوباره سقوط کند و به حمایت ۱٫۱۹۰۴ دلاری برسد.
نمودار روزانه GBPUSD در اطراف ناحیه حمایتی ۱٫۲۰۹۴-۱٫۲۰۳۷ تشکیل کف داده است. این محدوده شامل برآورد ۱۶۱٫۸ درصد AB=CD در ۱٫۱۲۰۹۴، حمایت کانال رسم شده از کف ۱٫۲۶۰۵ و حمایت کلیدی ۱٫۲۰۳۷ دلار هم می‌شود. اما آیا این محدوده قدرت کافی برای تقویت پوند تا مقاومت ۱٫۲۳۷۴ دلار را دارد؟
نمودار چهارساعته GBPUSD بین ۱٫۲۲ و ۱٫۲۱ دلار در حال نوسان است و اندیکاتور RSI هم با سطح زیرین خط ۵۰ واحدی درگیر است. همچنین بین این محدوده نرخ بازگشایی ماه اوت در ۱٫۲۱۵۹ دلار قرار گرفته است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

نمودار هفتگی GBPUSD از ادامه حرکات نزولی حکایت دارد، در حالی که نمودار روزانه با ناحیه حمایتی ۱٫۲۰۹۴-۱٫۲۰۳۷ مواجه است. اگر نمودار چهارساعته در بالای ۱٫۲۲ دلار بسته شود، می‌توان انتظار ادامه حرکات صعودی GBPUSD تا ۱٫۲۳ دلار را داشت. به همین دلیل با برخورد مجدد نمودار چهارساعته به بالای ۱٫۲۲ دلار می‌توان وارد معامله خرید GBPUSD شد.
در مقابل اگر نمودار چهارساعته در زیر ۱٫۲۱ دلار بسته شود، می‌توان گفت که قدرت ناحیه حمایتی روزانه تضعیف شده و شاید بازار تا ۱٫۱۹۰۴ دلار هم سقوط کند.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید