تحلیل پرایس اکشن GBPUSD

سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

گزارش‌های ضعیف اقتصادی انگلستان به همراه رشد ارزش دلار آمریکا باعث سقوط GBPUSD شدند. از دید تکنیکال، حرکت نزولی اخیر خیلی هم غیر منتظره نبوده است. نمودار هفتگی GBPUSD اخیراً با ناحیه عرضه ۱٫۳۲۰۴-۱٫۳۴۷۲ درگیر بوده است. وضعیت نمودار هفتگی GBPUSD نشان می‌دهد که فروشندگان هنوز هم قدرت را در دست دارند. هدف نزولی بعدی نمودار هفتگی GBPUSD در ناحیه تقاضای ۱٫۲۶۱۵-۱٫۲۳۶۵ قرار گرفته است. نمودار روزانه GBPUSD از حمایت ۱٫۲۸۸۳ عبور کرده و در معرض رسیدن به حمایت بعدی در ۱٫۲۶۹۷ دلار قرار دارد.
نمودار چهارساعته GBPUSD هم اخیراً از ۱٫۲۹ دلار عبور کرده و به دنبال رسیدن به حمایت کانال رسم شده از کف ۱٫۳۰۶۵ دلار است. در زیر این محدوده هم نرخ رُند ۱٫۲۸ دلار و نرخ بازگشایی ماه‌های نوامبر و دسامبر در ۱٫۲۷۶۵ و ۱٫۲۷۶۷ قرار گرفته‌اند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

با توجه به وضعیت نمودارهای بلندمدت GBPUSD ورود به معامله خرید ریسک زیادی دارد. در واقع اگر GBPUSD از حمایت کانال فعلی تقویت شود می‌تواند به زیر ۱٫۲۹ دلار برسد. با این حال محدوده نرخ رُند ۱٫۲۹ دلار می‌تواند محل خوبی برای ورود به معامله فروش باشد. توجه داشته باشید که نزدیک‌ترین محدوده حمایتی در نمودارهای بلندمدت، در ۱٫۲۶۹۷ دلار قرار گرفته است. معمولاً نرخ‌های رُند مستعد شکست جعلی هستند، به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله فروش GBPUSD منتظر تشکیل کندل چهارساعته نزولی کامل یا پین بار نزولی بمانید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید