تحلیل پرایس اکشن EURUSD

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

ناحیه تقاضای هفتگی EURUSD در ۱٫۱۲۹۵-۱٫۱۱۱۹ همچنان وضعیت شکننده‌ای دارد و هفته گذشته فروشندگان این ناحیه تقاضا را به شدت تحت فشار قرار دادند. ادامه فشارهای فروش می‌تواند EURUSD را به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۶ در ۱٫۰۸۷۳ دلار برساند. این سطح کلیدی از ابتدای سال ۲۰۱۶ در نقش حمایت یا مقاومت قوی ظاهر شده است. علاوه بر این بایستی توجه داشت که روند بلندمدت یورو از ابتدای سال ۲۰۱۸ نزولی بوده است.
هفته گذشته EURUSD در محدوده منفی به کار خود پایان داد و در زیر حمایت ۱٫۱۱۰۹ دلار بسته شد و به نوعی مسیر نزولی بازار تا کف قیمتی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۱۰۲۶ دلار و ناحیه تقاضای ۱٫۰۹۵۰-۱٫۰۸۵۱ هموار شده است. در معاملات روز جمعه، EURUSD توانست از ۱٫۱۱ دلار عبور کند. این حرکت باعث شده تا مسیر نزولی EURUSD تا نرخ بازگشایی ماه اوت در ۱٫۱۰۷۹ دلار هموار شود. هر چند که بازگشت صعودی ملایمی از ۱٫۱۰۷۹ به راه افتاده، اما انتظار می‌رود که حرکات صعودی از سوی ۱٫۱۱ محدود شوند. همچنین معاملات روز جمعه با تشکیل پین بار نزولی چهارساعته‌ای در زیر ۱٫۱۱ دلار خاتمه یافته است. همچنین خط روند مقاومتی رسم شده از اوج ۱٫۱۳۹۲ دلار هم در بالای ۱٫۱۱ دلار قرار گرفته است. در زیر ۱٫۱۰۷۹ دلار هدف بعدی بازار ۱٫۱۰۲۶ خواهد بود که فاصله کمی با نرخ رُند ۱٫۱۰ دلار دارد.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

به نظر می‌رسد که نمودار هفتگی از ناحیه تقاضای فعلی عبور خواهد کرد و حمایت روزانه ۱٫۱۱۰۹ دلاری هم روز جمعه شکسته شده است. نزدیک‌ترین حمایت در نمودار روزانه در سطح ۱٫۱۰۲۶ دلار قرار گرفته است. با توجه به اینکه نمودار چهارساعته EURUSD هم در زیر ۱٫۱۱ دلار بسته شده می‌توان انتظار ادامه حرکات نزولی را داشت. به همین دلیل معامله گران EURUSD می‌توانند از سطوح فعلی به دنبال معامله فروش باشند.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید