تحلیل پرایس اکشن EURUSD

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۹

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودار چهارساعته EURUSD در زیر ۱٫۱۲ و در نزدیکی نرخ بازگشایی ماه ژوئن در ۱٫۱۱۶۵ دلار در حال نوسان است. از روز سه‌شنبه هفته گذشته نمودار چهارساعته در حال تشکیل الگوی پرچم صعودی بوده است. معمولاً الگوی پرچم در جهت روند قبلی بازار شکسته می‌شود و به همین دلیل شاید این هفته شاهد شکست صعودی این الگو باشیم. از دید تکنیکال انتهای پایینی الگوی پرچم با نرخ بازگشایی ماه ژوئن در ۱٫۱۱۶۵، برآورد ۱۲۷٫۲ درصد فیبوناچی در ۱٫۱۱۴۴ و خط روند حمایتی رسم شده از اوج ۱٫۱۳۹۲ دلار انطباق دارد.
از دید نمودار هفتگی EURUSD بازار با وجود ثبت کف قیمتی چند ساله در ۱٫۱۰۲۶ دلار و همچنین نفوذ به زیر ناحیه تقاضای ۱٫۱۲۹۵-۱٫۱۱۱۹ تقویت شده و به مدت سه هفته متوالی رشد کرده است. ادامه فشار های خرید در EURUSD می توانند یورو را به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۱۴۴۵ دلار برساند، در حالی که سقوط یورو می تواند موجب رسیدن EURUSD به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۶ در ۱٫۰۸۷۳ دلار شود. همچنین بایستی توجه داشت که روند بلند مدت EURUSD از اوایل سال ۲۰۱۸ نزولی است. نمودار روزانه EURUSD هم از سوی خط روند مقاومتی رسم شده از کف ۱٫۱۱۸۱ دلار محدود شده است و ادامه حرکات نزولی می تواند یورو را به حمایت ۱٫۱۱۰۹ دلار و حمایت کلیدی ۱٫۱۱۰۱ دلار برساند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

روند میان مدت چهارساعته EURUSD متمایل به صعودی است. معامله گران می توانند از سطوح حمایتی ۱٫۱۱۶۵-۱٫۱۱۴۴ وارد معامله خرید شوند و یا این که منتظر شکست صعودی الگوی پرچم بمانند. مقاومت های اصلی بازار در سطح فیبوناچی ۶۱٫۸ درصدی در ۱٫۱۲۶۵، مقاومت ۱٫۱۲۷۹ دلار و نرخ رُند ۱٫۱۳ دلار قرار گرفته اند.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید