تحلیل پرایس اکشن EURUSD

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۶

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

جفت ارز EURUSD در اطراف ۱٫۱۲ دلار در حال نوسان است و اخیراً توانسته به زیر این نرخ رُند سقوط کند، حمایت بعدی بازار نرخ بازگشایی ماه ژوئن در ۱٫۱۱۶۵ دلار است. توجه داشته باشید که سطح ۱٫۱۱۶۵ دلاری با خط روند حمایتی رسم شده از اوج ۱٫۱۳۹۳، اصلاح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی و الگوی AB=CD انطباق دارد. در صورتی که بازار به زیر این محدوده سقوط کند، نرخ رُند ۱٫۱۱ و نرخ بازگشایی ماه اوت در ۱٫۱۰۷۹ دلار اهداف بعدی بازار خواهند بود.
از دید نمودار هفتگی EURUSD بازار در داخل ناحیه تقاضای بلندمدت ۱٫۱۲۹۵-۱٫۱۱۱۹ در حال نوسان است و مقاومت ۱٫۱۴۴۵ دلاری هدف بعدی بازار است. در نمودار روزانه EURUSD هم بازار واکنش منفی به خط روند مقاومتی رسم شده از کف ۱٫۱۱۸۱ دلار نشان داده است. سه دنباله کندلی نزولی تشکیل شده در این محدوده حکایت از سقوط EURUSD به حمایت ۱٫۱۱۰۹ دلار دارند.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

از دید بلندمدت، نمودارهای هفتگی و روزانه EURUSD نشانگر نبرد میان خریداران و فروشندگان هستند. خریداران هفتگی می‌خواهند از ناحیه تقاضا دفاع کنند و فروشندگان روزانه هم از خط روند مقاومتی دفاع می‌کنند. از دید نمودار چهارساعته، بازار می‌تواند از نرخ بازگشایی ماه ژوئن در ۱٫۱۱۶۵ تقویت شود و به ۱٫۱۲ دلار برسد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید