تحلیل پرایس اکشن EURUSD

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۵

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

دیروز یورو توانست در برابر دلار آمریکا ۰٫۸۷ درصد تقویت شود. نمودار چهارساعته EURUSD دوباره به بالای ۱٫۱۲ دلار بازگشته و می‌توان انتظار ادامه حرکات صعودی یورو تا مقاومت ۱٫۱۲۷۹ دلار و نرخ رُند ۱٫۱۳ دلار را داشت. همچنین بایستی توجه داشت که مقاومت ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی هم در ۱٫۱۲۶۵ دلار قرار گرفته است. اندیکاتور RSI چهارساعته هم نشانگر واگرایی مخفی در محدوده اشباع خرید است.
ناحیه تقاضای هفتگی ۱٫۱۲۹۵-۱٫۱۱۱۹ دلار همچنان موقعیت خود را حفظ کرده است. اگر فشارهای خرید از این محدوده ادامه یابند، هدف بعدی بازار نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۹ در ۱٫۱۴۴۵ دلار خواهد بود. در نمودار روزانه EURUSD هم بازار به سرعت در حال نزدیک شدن به ناحیه عرضه ۱٫۱۳۲۲-۱٫۱۲۶۸ است، که با میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روز انطباق دارد.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

هر چند که نمودار هفتگی از ادامه حرکات صعودی EURUSD حکایت دارد، اما مقاومت‌های قوی در نمودارهای چهارساعته و روزانه دیده می‌شود. به همین دلیل می‌توان انتظار ورود فروشندگان به بازار از محدوده سبز رنگ چهارساعته در ۱٫۱۳-۱٫۱۲۶۵ دلار را داشت. با این حال نمی‌توان گفت که آیا این محدوده به همراه ناحیه عرضه روزانه برای سقوط EURUSD به ۱٫۱۲ دلار کافی هستند یا خیر؟ به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله فروش EURUSD منتظر سیگنال پرایس اکشن چهارساعته بمانید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید