تحلیل پرایس اکشن EURUSD

سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

دیروز تقاضا برای دلار آمریکا افزایش یافت و در نتیجه جفت ارز EURUSD تضعیف شد. مقاومت هفتگی ۱٫۱۴۶۵ که سابقه آن به ماه فوریه سال ۲۰۱۵ باز می‌گردد توانسته موقعیت خود را حفظ کند. در صورتی که EURUSD به بازگشت نزولی از این مقاومت ادامه دهد، هدف بعدی نمودار هفتگی EURUSD ناحیه تقاضای ۱٫۱۲۱۲-۱٫۱۱۱۹ خواهد بود.
در نمودار روزانه EURUSD هم شاهد بسته شدن شش کندل نزولی متوالی هستیم و اخیراً نمودار روزانه به حمایت ۱٫۱۳۰۲ دلاری رسیده است (مقاومت فعلی). در صورتی که حرکات نزولی نمودار روزانه یورو در برابر دلار ادامه یابند، ناحیه تقاضای ۱٫۱۲۲۰-۱٫۱۱۷۱ هدف بعدی بازار خواهد بود. این ناحیه تقاضای روزانه به ناحیه تقاضای هفتگی چسبیده است. همچنین به نظر می‌رسد که الگوی AB=CD روزانه‌ای هم در حال تکمیل است. در صورت تکمیل این الگو در اطراف ۱٫۱۲۴۰ می‌توان انتظار بازگشت صعودی EURUSD را داشت.
در نمودار چهارساعته EURUSD نرخ رُند ۱٫۱۳ دلاری اخیراً شکسته شده و یورو تا حمایت ۱٫۱۲۷۱ دلاری پایین آمده است. در زیر این حمایت چهارساعته، حمایت کلیدی ۱٫۱۲۴۰ دلاری قرار گرفته و اندیکاتور RSI هم نشانگر وضعیت اشباع فروش و واگرایی مثبت است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

هر چند که اندیکاتور RSI هم از معامله خرید حمایت می‌کند، اما ورود به معامله خرید EURUSD از حمایت چهارساعته ۱٫۱۲۷۱ می‌تواند ریسکی باشد. بهترین محل برای ورود به معامله خرید EURUSD حمایت کلیدی چهارساعته در ۱٫۱۲۴۰-۱٫۱۲۲۰ و محل تکمیل الگوی AB=CD است. توجه داشته باشید که این ناحیه تقاضای روزانه در انتهای بالایی ناحیه تقاضای هفتگی ۱٫۱۲۱۲-۱٫۱۱۱۹ قرار گرفته است. به همین دلیل انطباق‌های لازم برای ورود به معامله خرید EURUSD ریسک معامله را پایین می‌آورند. توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله خرید منتظر تشکیل کندل چهارساعته صعودی کامل یا پین بار صعودی بمانید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

آموزش رایگان پرایس اکشن

تحلیل پرایس اکشن را حرفه ای و کامل بیاموزید