دیدبان: اخبار و تحلیل های لحظه ای بازار فارکس، طلا و نفت خام

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳(جــدیدترین)

گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

تحلیل بنیادی بازار فارکس

امروز شاهد تغییر جریانات ریسکی در بازار بودیم. تقاضا برای دارایی‌های ریسکی و پر بازده دوباره افزایش یافته است. از نظر سرمایه‌گذاران، فعلاً اعتراضات گسترده در آمریکا جای نگرانی ندارد. در همین حال چین هم شایعات در رابطه با توقف خرید محصولات کشاورزی آمریکایی را تکذیب کرده است. همان‌طور که در گزارش دیروز هم اشاره شد، تنها عاملی که می‌تواند جریانات ریسک‌پذیری را متوقف کند، تنش‌های آمریکا و چین بود.
در واقع بازار نه نگران اعتراضات آمریکاست، نه نگران تعطیلی همیشگی ۲۰ درصد از کسب‌وکارهای کوچک آمریکایی است و نه حتی به روند آمار مبتلایان به ویروس کرونا توجه دارد! آمار مبتلایان ویروس کرونا در ایالت تگزاس افزایش یافته اما بازارهای سهام آمریکا به رالی صعودی ادامه می‌دهند. سرمایه‌گذاران بازار سهام آمریکا بر این باورند که فدرال رزرو هوای آن‌ها را دارد و تزریق نقدینگی به سیستم مالی آمریکا ادامه خواهد یافت و دولت بدهی شرکت‌های بزرگ را خیلی سریع تسویه خواهد کرد.
در بازار فارکس هم جریانات ریسک‌پذیری را شاهد هستیم. دلار به شدت تحت فشار فروش قرار دارد و یورو توانسته برای چهارمین روز متوالی رشد کند. جفت ارز EURUSD در حال نزدیک شدن به نرخ رُند ۱٫۱۲ دلاری است. بسته‌های حمایتی اروپا از یورو حمایت کرده‌اند. اما بایستی دید که نظر بانک مرکزی اروپا چیست؟ آیا بانک مرکزی اروپا هم از رشد ارزش یورو خوشحال است؟ فردا نشست بانک مرکزی اروپا برگزار خواهد شد و این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی اروپا رالی صعودی یورو را متوقف کند. خریداران یورو باید احتیاط کنند.
امروز تقویم اقتصادی فارکس خالی است و انتظار می‌رود که محرک اصلی بازار فارکس جریانات ریسکی بازارهای سهام باشد. ناآرامی‌های آمریکا هم تا به اینجای کار تنها محدود به آسیب‌های اقتصادی بوده است. اما اگر ترامپ به وعده خود عمل کند و پاسخ نظامی به اعتراض‌کنندگان نشان دهد و تلفات جانی در پی داشته باشد، بازارهای مالی هم به بحران سیاسی به وجود آمده در آمریکا تمرکز خواهند کرد. این خبر خوبی برای جریانات ریسکی بازار نخواهد بود.

عملکرد دلار آمریکا در بازار فارکس

اخبار فارکس: از ابتدای هفته تمامی ارز های اصلی به جز ین و فرانک در برابر دلار آمریکا تقویت شده اند

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

جریانات ریسک‌پذیری بازار ادامه دارد و بازارهای سهام اروپا، آسیا و آتی آمریکا رشد کرده‌اند. سرمایه‌گذاران نسبت به بهبود رشد اقتصاد جهانی خوش‌بین هستند و توجهی به ناآرامی‌ها در آمریکا ندارند. قیمت نفت خام هم افزایش‌یافته است.
شاخص سهام Stoxx Europe 600 از محدوده مثبت بازگشایی‌شده است و بازار سهام آلمان (دکس – DAX) بیشترین رشد را ثبت کرده است. صدر اعظم آلمان به دنبال بسته حمایتی دومی برای حمایت از اقتصاد داخلی این کشور است. همچنین دولت آلمان به شرکت هواپیمایی لوفت هانزا ۱۰ میلیارد یورو کمک کرده است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم افت‌های اولیه را جبران کرده‌اند. در آسیا بازار سهام ژاپن بهترین عملکرد را داشت و سایر بازارهای سهام منطقه‌ای هم رشد جزئی را ثبت کردند.
با بازگشایی کسب‌وکارها و بازگشت مردم بر سر کار، شاخص‌های سهام جهانی به بالاترین سطوح سه‌ماهه صعود کرده‌اند. شاخص‌های PMI جهانی نشان می‌دهند که کسب‌وکارها در حال بازگشت به حالت عادی هستند. با این حال از دید تحلیل فاندامنتال، ریسک‌های پیش روی اقتصاد جهانی از بین نرفته است. روابط تجاری آمریکا و چین همچنان تیره‌وتار است و اعتراضات در آمریکا هم هنوز به پایان نرسیده است.
در آسیا دلار استرالیا افت‌های اولیه خود را جبران کرده است. با این حال تغییری در نرخ برابری دلار استرالیا و اوراق قرضه این کشور دیده نمی‌شود. بانک رزرو استرالیا در نشست امروز خود تغییری در نرخ‌های بهره اعمال نکرد و مثل گذشته تنها بر ادامه سیاست‌های انبساطی پولی تأکید کرد.

بهترین شرایط معاملاتی اونس طلا

در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴(جــدیدترین)

واردات محصولات کشاورزی آمریکا متوقف نشده است

اخبار فارکس

درحالی‌که دیروز بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که چین واردات محصولات کشاورزی آمریکا را متوقف کرده، امروز منابع چین اعلام کرده‌اند که شرکت‌های چینی به خرید محصولات کشاورزی آمریکایی ادامه می‌دهند و روند واردات این محصولات تغییری نکرده است.

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱(جــدیدترین)

حجم واردات طلای هند ۹۹ درصد کاهش داشته است!

تحلیل بنیادی اونس طلای جهانی

واردات طلا در هند تقریباً به صفر رسیده است. در ماه مه واردات طلا در کشور هند به خاطر قرنطینه و لغو سفرهای بین‌المللی متوقف شده بود. در ماه مه، هند تنها ۱٫۴ تن طلا وارد کرده است، درحالی‌که در مدت مشابه سال قبل واردات هند ۱۳۳٫۶ تن بوده است. معامله گران طلا بایستی توجه داشته باشند که طلا در نبود تقاضای فیزیکی از سوی هند توانسته بود به بالای ۱۷۵۰ دلار عبور کند. بایستی دید با بازگشت تقاضای هند، قیمت طلا چه واکنشی نشان خواهد داد.

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۵۹(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

دیشب شاخص‌های سهام آمریکا در محدوده مثبتی بسته شدند. با این حال شاخص‌های سهام آسیا عملکرد مبهمی دارند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم افت کرده‌اند. سرمایه‌گذاران در حال ارزیابی ناآرامی‌ها در آمریکا هستند. دولت آمریکا می‌خواهد به کمک ارتش اعتراضات را کنترل کند.
در آسیا تنها بازار سهام ژاپن رشد کرده و سایر بازارهای سهام منطقه‌ای تغییر قابل‌توجهی نداشته‌اند. ترامپ اعلام کرده که اگر ایالت‌ها و شهردارها نتوانند اعتراضات را جمع کنند، ارتش وارد میدان خواهد شد. به همین دلیل شاخص‌های آتی سهام آمریکا افت کرده‌اند. با این حال نکته جالب در رابطه با بازار سهام آمریکا این است که هیچ خبر بدی نمی‌تواند مانع از رالی بورس نیویورک شود! نه خبر جنگ تجاری آمریکا و چین بر بازار تأثیر گذاشته، نه احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا و نه حتی اعتراضات گسترده در آمریکا. دیروز داده‌های اقتصادی آمریکا هم جالب بودند. شاخص PMI بخش تولیدی آمریکا برای اولین بار در چهار ماه گذشته رشد کرده است. با این وجود شاهد تضعیف ارزش دلار آمریکا در بازار فارکس هستیم.
تقاضا برای دارایی‌های ریسکی و پر بازده ادامه دارد. حتی توقف خرید محصولات کشاورزی آمریکا توسط چینی‌ها هم نتوانسته جریانات ریسک‌پذیری را متوقف کند. بازارهای سهام جهانی در بالاترین سطح سه‌ماهه معامله می‌شوند. بازگشت مردم بر سر کار تنها محرک جریانات ریسک‌پذیری است. داده‌های دیروز ناحیه یورو هم نشان می‌دادند که هنوز با شرایط عادی فاصله زیادی داریم.
از دید تحلیل فاندامنتال، داده‌های اقتصادی ماه مه نشان می‌دهند که بدترین مرحله از شوک اقتصادی کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم، اما در ماه‌های آینده روند بهبود اقتصاد جهانی به کُندی پیش خواهد رفت. در بازار نفت خام، قیمت‌ها به تعادل رسیده‌اند. هنوز مشخص نیست که توافق کاهش سطح تولید نفت خام اوپک پلاس (OPEC+) تمدید خواهد شد یا خیر؟

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز: امروز گزارش مهمی منتشر نخواهد شد. انتظار می رود جریانات ریسکی محرک اصلی بازار فارکس باشند.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱(جــدیدترین)

گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

تحلیل بنیادی بازار فارکس

تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین موجب بازگشت جریانات ریسک گریزی به بازارهای مالی شده است. در حالی که تا اوایل معاملات اروپا شاهد تقاضا برای دارایی‌های ریسکی و پر بازده بودیم، اما خبر توقف خرید محصولات کشاورزی آمریکایی توسط چینی‌ها سرمایه‌گذاران را نگران کرده است. اما آیا جنگ تجاری آمریکا و چین رالی صعودی در بازارهای سهام آمریکا را متوقف خواهد کرد؟
در روزهای اخیر تقریباً تمام شهرهای پر جمعیت و تأثیرگذار در GDP آمریکا شاهد اعتراضات خشن و گسترده بودند. با این حال بازارهای سهام آمریکا توجهی به این وضعیت نداشتند و به رشد خود ادامه دادند. اما به نظر می‌رسد که تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین سرمایه‌گذاران را نگران کرده است. شاخص‌های آتی سهام امریکا افت کرده‌اند و تقاضا برای دارایی‌های ریسکی و پر بازده کاهش یافته است. در بازار فارکس هم تقاضا برای دلار آمریکا افزایش یافته است.
چین هشدار داده بود که اقدامات آمریکا را تلافی خواهد کرد. اقدامات چین می‌تواند به معنی لغو توافق اولیه تجاری با آمریکا باشد. از دید تحلیل فاندامنتال هر چند که بازارهای مالی به اخبار بد اقتصادی و ناآرامی‌ها در آمریکا بی‌اعتنا بودند، اما تنش‌های تجاری می‌توانند بر معاملات هفته پیش رو سایه بیندازند. در واقع سرمایه‌گذاران امیدوار بودند که با حمایت دولت‌ها و بانک‌های مرکزی و همچنین بازگشت مردم بر سر کار، روند بهبود رشد اقتصاد جهانی تقویت شود. اما الان همه چیز به جنگ تجاری آمریکا و چین بستگی دارد.
همچنین به نظر می‌رسد که بازارهای مالی، ریسک‌های سیاسی را دست کم گرفته‌اند. شاید چین سرسختی بیشتری نشان دهد، به خصوص که توجه ترامپ به مسائل داخلی است. اما نباید فراموش کرد که ترامپ در مقابله با تنش‌ها رویکرد تهاجمی دارد و همیشه تنش‌ها را تشدید می‌کند. در حال حاضر بازارهای مالی به همه ریسک‌های موجود بی‌توجهی کرده‌اند. به خصوص در بازار سهام آمریکا که سرمایه‌گذاران تصور می‌کنند فدرال رزرو از آن‌ها حمایت می‌کند. بایستی دید که این دیدگاه تا کی می‌تواند خریداران را توجیه کند؟
نکته دیگری که معامله گران بایستی به آن توجه کنند، عملکرد دلار در بازار فارکس است. در ابتدای معاملات این هفته دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی تضعیف شد. افت ارزش دلار آمریکا بیشتر به خاطر جریانات ریسک‌پذیری اولیه در بازارهای مالی بود. علاوه بر این بسیاری از سرمایه‌گذاران به این نتیجه رسیده‌اند که روند بهبود رشد اقتصادی آمریکا خیلی ضعیف‌تر از سایر اقتصادهای بزرگ دنیا خواهد بود. اما بایستی توجه داشت که در هفته پیش رو شاخص‌های اقتصادی مهمی از آمریکا منتشر خواهند شد. اگر داده‌های اقتصادی آمریکا بهتر از انتظارات بازار باشند، نگاه سرمایه‌گذاران به دلار آمریکا هم تغییر خواهد کرد و دلار دوباره در بازار تقویت خواهد شد.

عملکرد دلار آمریکا در بازار فارکس

اخبار فارکس: در اولین روز هفته شاهد تضعیف ارزش دلار آمریکا در برابر ارز های اصلی هستیم.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸(جــدیدترین)

شایعه: روسیه و عربستان با تمدید برنامه کاهش تولید نفت موافقت کرده اند

اخبار بازار نفت خام

به گزارش رویترز، ظاهراً اوپک (OPEC) و روسیه فاصله کمی با تمدید توافق کاهش سطح تولید نفت خام دارند. ظاهراً قرار است قرارداد توافق کاهش سطح تولید نفت خام اوپک پلاس (OPEC+) به مدت یک تا دو ماه تمدید شود.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴(جــدیدترین)

دولت چین در حال خروج از مرحله اول توافق تجاری با آمریکاست

اخبار فارکس

به گزارش بلومبرگ از منابع آگاه، دولت چین از شرکت‌های کشاورزی استانی خواسته تا خرید محصولات کشاورزی از آمریکا را متوقف کنند. تنش‌ها میان آمریکا و چین بر سر قانون امنیتی هنگ‌کنگ به روابط تجاری این دو کشور هم سرایت کرده است. خرید محصولات کشاورزی آمریکایی توسط چینی‌ها بخشی از توافق اولیه تجاری آمریکا و چین بود.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

بازارهای سهام به ناآرامی‌ها در آمریکا و شیوع موج دوم ویروس کرونا توجهی ندارند. شاخص‌های سهام اروپا و آتی آمریکا رشد کرده‌اند. تقاضا برای دارایی‌های امن مثل دلار و اوراق خزانه‌داری آمریکا کاهش یافته است. جریانات ریسک‌پذیری خوبی را در بازارهای مالی شاهد هستیم.
رشد سهام شرکت‌های معدنی و مسافرتی از شاخص سهام Stoxx Europe 600 حمایت کرده‌اند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم از بازگشایی مثبت بورس سهام نیویورک حکایت دارند. در آسیا هم جریانات ریسک‌پذیری را شاهد بودیم. تقاضا برای دلار آمریکا کاهش یافته و شاخص دلار به پایین‌ترین سطح از ماه مارس سقوط کرده است. تغییرات شاخص دلار بهترین شاخص برای ارزیابی جریانات ریسکی است. افت شاخص دلار نشان می‌دهد که تقاضا برای نقدینگی در میان سرمایه‌گذاران کاهش یافته است.
در آسیا حتی بازار سهام هنگ‌کنگ هم مثبت بود. هر چند که ترامپ دولت چین را به دلیل وضع قوانین امنیتی جدید در هنگ‌کنگ تهدید کرده، اما از نظر بازار اقدامات و تهدیدات ترامپ خیلی هم جدی و نگران کننده نیستند. سرمایه‌گذاران هفته معاملاتی جدید را با خوش‌بینی نسبت به بهبود اقتصاد جهانی شروع کرده‌اند. آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اکثر اقتصادهای بزرگ دنیا کاهش یافته است.

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲(جــدیدترین)

رویداد ها و شاخص های مهم اقتصادی هفته

برای مشاهده تقویم اقتصادی هفته، تقویم فارکس، شاخص ها و اخبار مهم این هفته، اینجا را کلیک کنید.

دوشنبه

ISM Manufacturing PMI
شاخص PMI بخش تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM)

این شاخص در ماه آوریل به ۴۱٫۵ واحد سقوط کرد. اعداد بالای ۵۰ واحد نشانگر رونق و اعداد زیر ۵۰ واحد نشانگر رکود اقتصادی هستند. انتظار می‌رود شاخص در ماه مه هم در محدوده رکود باقی مانده باشد.

سه‌شنبه

RBA Rate Decision
نشست تعیین نرخ بهره بانک رزرو استرالیا

در ماه مارس نرخ بهره استرالیا به ۰٫۲۵ درصد کاهش یافت. از آن زمان تغییری در سیاست‌های پولی اعمال نشده است. انتظار می‌رود که در نشست این هفته هم تغییری در سیاست‌های پولی دیده نشود. با این حال لحن بانک مرکزی می‌تواند تأثیر قوی بر دلار استرالیا داشته باشد. اگر لحن بانک رزرو استرالیا متمایل به سیاست‌های انبساطی باشد، دلار استرالیا تضعیف خواهد شد. اما اگر بانک رزرو استرالیا اشاره‌ای به تشدید سیاست‌های انبساطی پولی نداشته باشد، دلار استرالیا می‌تواند تقویت شود.

چهارشنبه

Australian GDP
شاخص تولید ناخالص داخلی استرالیا

رشد اقتصادی استرالیا در فصل پایانی سال ۲۰۱۹ برابر ۰٫۵ درصد بود. اما به دلیل بحران ویروس کرونا انتظار می‌رود که شاخص GDP استرالیا در فصل اول سال ۲۰۲۰ به اندازه ۰٫۴ درصد افت کرده باشد.

BOC Rate Decision
نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی کانادا

بانک مرکزی کانادا نرخ‌های بهره را در نزدیکی صفر درصد نگه داشته است. اقتصاد کانادا هم به دلیل بحران کرونا با مشکلات مالی درگیر است. با این حال پیش‌بینی می‌شود که فعلاً تغییری در سیاست‌های پولی بانک مرکزی کانادا اعمال نشود. در واقع بانک‌های مرکزی دنیا منتظر بازگشت مردم بر سر کار هستند تا بخشی از افت شاخص‌های اقتصادی جبران شود و پس از آن با ارزیابی شرایط جدید، تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

ISM Non-Manufacturing PMI
شاخص PMI بخش غیر تولیدی آمریکا (گزارش موسسه ISM)

وضعیت بخش خدماتی آمریکا نسبتاً بهتر از بخش تولیدی است. در ماه آوریل شاخص PMI بخش غیر تولیدی آمریکا به ۴۱٫۸ واحد سقوط کرد. این شاخص برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ وارد محدوده رکود شده است. با این حال پیش‌بینی می‌شود که در ماه مه شاخص اندکی رشد کرده باشد.

پنجشنبه

ECB Rate Decision
نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

انتظار می‌رود که نرخ بهره ناحیه یورو در صفر در باقی بماند. به همین دلیل تمرکز اصلی سرمایه‌گذاران به بیانیه سیاست‌های پولی بانک مرکزی اروپا خواهد بود. به خصوص که اخیراً دولت‌های اروپایی بر سر بسته حمایتی مالی به توافق رسیده‌اند. آیا بانک مرکزی اروپا تا اثر گذاری بسته حمایتی دولت‌ها صبر می‌کند یا برنامه دیگری دارد؟ بسته حمایتی از ابتدای سال ۲۰۲۱ به اقتصاد ناحیه یورو تزریق خواهد شد.

US Unemployment Claims
شاخص مدعیان بیکاری آمریکا

اخیراً نرخ رشد متقاضیان بیمه بیکاری آمریکا کاهش یافته است. هفته گذشته تنها ۲٫۱ میلیون نفر فرم استفاده از بیمه بیکاری را پر کردند. انتظار می‌رود که این روند نزولی ادامه یابد.

جمعه

US Employment Report
داده‌های اشتغال آمریکا (NFP)

همه برای گزارش‌های ضعیف اشتغال آمریکا آماده می‌شوند. انتظار می‌رود که رشد اشتغال آمریکا (NFP) منفی ۸ میلیون واحد باشد. یعنی ۸ میلیون شغل از بین رفته باشد. در دور قبل شاهد افت ۲۰٫۵ میلیون واحدی اشتغال بودیم. علاوه بر این پیش‌بینی می‌شود که نرخ رشد دستمزدها هم از ۳ درصد به ۱ درصد پایین آمده باشد و نرخ بیکاری هم از ۱۴٫۷ درصد به ۱۹٫۵ درصد بالا آمده باشد.

Canadian Employment Report
داده‌های اشتغال کانادا

در ماه آوریل ۱٫۹۹ میلیون شغل در کانادا از بین رفته است. بحران کرونا آسیب جدی بر اقتصاد کانادا وارد کرده است. با این حال افت ۱٫۹۹ میلیونی اشتغال خیلی بهتر از پیش‌بینی ۴ میلیونی بود. پیش‌بینی می‌شود که داده‌های ماه مه دوباره ضعیف باشند. در ماه آوریل نرخ بیکاری از ۷٫۸ درصد به ۱۳٫۸ درصد افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود که نرخ بیکاری ماه مه هم دو رقمی باشد.

شاخص های اقتصادی این هفته

شاخص های اقتصادی این هفته

 

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۲۵(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

تهدیدات ترامپ علیه چین در عمل خیلی هم شدید نبوده‌اند. به همین دلیل شاهد رشد شاخص‌های سهام آسیایی هستیم. دلار آمریکا تضعیف شده و شاخص سهام هنگ‌کنگ که هفته گذشته تحت فشار فروش قرار داشت، بیش از ۳ درصد رشد کرده است. سایر بازارهای سهام منطقه‌ای آسیا هم مثبت هستند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم توانسته‌اند افت‌های اولیه را جبران کنند. امروز به دلیل تعطیلی برخی از بازارهای اروپایی، شاهد کاهش حجم معاملات خواهیم بود.
تشدید تنش‌ها میان چین و آمریکا سرمایه‌گذاران را نگران کرده بود که شاید روند رشد بازارهای سهام جهانی را مختل کند. با این‌که روز جمعه رئیس‌جمهور آمریکا دوباره چین را تهدید کرد، اما تهدیدات ترامپ در کل مبهم بودند. در واقع بازار انتظار داشت که دولت آمریکا اقدامات مشخص و سختی را علیه چین انجام دهد. اما این اتفاق نیفتاد. تحلیلگران بر این باورند که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه چین و هنگ‌کنگ بیشتر جنبه نمادین خواهند داشت و شاید اصلاً بخش مالی هنگ‌کنگ آسیبی نبیند.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز: امروز شاخص های PMI در کانون توجهات خواهند بود.

جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴(جــدیدترین)

گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

تحلیل بنیادی بازار فارکس

جریانات ریسک گریزی ضعیفی را در بازارهای آسیا و اروپا شاهد هستیم. با این حال هنوز تقاضا برای دلار آمریکا افزایش نیافته و حتی دلار در برابر برخی از ارزهای اصلی سقوط کرده است. در بازارهای سهام سرمایه‌گذاران به تنش‌های آمریکا و چین توجه کرده‌اند و همه منتظر پاسخ ترامپ به تحولات اخیر هنگ‌کنگ هستند. اگر دولت آمریکا از تحریم‌های اقتصادی برای پاسخ دادن به اقدامات اخیر چین استفاده کند، شاید جریانات ریسک گریزی تشدید شوند و بازارهای سهام افت کنند.
از نظر تحلیلگران فاندامنتال، تنها اتفاقی که می‌تواند رالی صعودی بازارهای سهام جهانی را متوقف کند، بالا رفتن تنش‌ها میان دو اقتصاد بزرگ و اول دنیاست. با این حال هنوز بازارهای سهام و فارکس به یک اندازه به جریانات ریسک گریزی واکنش نشان نداده‌اند. در بازارهای سهام شاخص‌ها افت کرده‌اند، اما در بازار فارکس هنوز دلار آمریکا تقویت نشده است. جفت ارز EURUSD توانسته به بالاترین سطح چند هفته اخیر صعود کند و شاید تا ۱٫۱۲ دلار هم بالا بیاید.
یکی از دلایل اصلی رشد ارزش یورو در برابر دلار آمریکا، بسته حمایتی اخیر اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامدهای اقتصادی کروناست. انتظار می‌رود که این بسته حمایتی از بازارهای سهام اروپا هم حمایت کند. اگر همکاری کشورهای اروپایی در مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا ادامه یابد، شاید روند بهبود اقتصاد ناحیه یورو سریع‌تر از اقتصاد آمریکا باشد. در این صورت یورو می‌تواند بیش از این در برابر دلار آمریکا و سایر ارزهای اصلی تقویت شود. در هر صورت باید سرمایه‌گذاران احتیاط کنند. اختلاف روندی که بین بازارهای سهام و فارکس وجود دارد، قابل توجه است و شاید انتظارات بازار فارکس با انتظارات بازار سهام در تناقض باشد.

عملکرد دلار آمریکا در بازار فارکس

اخبار فارکس: از ابتدای هفته تمامی ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تقویت شده اند

جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰(جــدیدترین)

شوک اقتصادی کرونا موجب رشد ضعیف تورم می شود

اخبار فارکس

رئیس بانک مرکزی ایتالیا که از اعضای بانک مرکزی اروپا (Ignazio Visco) هم است، گفته که فشارهای ضد تورمی ناشی از بحران کرونا می‌تواند قوی و ادامه‌دار باشند. رشد ضعیف تورم مدت‌هاست که از مشکلات اقتصادی ناحیه یورو به حساب می‌آید و بانک مرکزی برای مقابله با آن از سیاست‌های انبساطی پولی استفاده می‌کند. Visco تأکید کرده که بانک مرکزی اروپا آماده است تا از ابزارهای پولی موجود برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی استفاده کند.

جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز شاخص‌های سهام جهانی افت کرده‌اند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم از بازگشایی منفی بورس نیویورک حکایت دارند. سرمایه‌گذاران نگران کنفرانس مطبوعاتی ترامپ در رابطه با چین هستند و در همین حال هم چین تهدید کرده که اقدامات آمریکا را تلافی خواهد کرد. تقاضا برای دارایی‌های کم ریسک با بازدهی پایین مثل اوراق خزانه‌داری آمریکا، ین ژاپن و فرانک سوئیس افزایش یافته است. با این وجود هنوز جریانات ریسک گریزی به حدی تشدید نشده که سرمایه‌گذاران به دنبال نقدینگی و خرید دلار باشند.
شاخص سهام Stoxx Europe 600 برای اولین بار در پنج روز معاملاتی گذشته افت کرده است. ترامپ قرار است نحوه پاسخ دولت آمریکا به اقدامات اخیر چین را توضیح دهد. در آسیا بازار سهام چین تغییر قابل‌توجهی نداشت و یوان هم در بازارهای خارجی به تعادل رسید. با این حال شاخص سهام هنگ‌کنگ بیشترین افت را ثبت کرده و قیمت نفت خام هم کاهش یافته است. هر چند دلار آمریکا در چند ساعت گذشته رشد نسبی در برابر رقبا داشته، اما هنوز تقاضا برای دلار آمریکا قابل توجه نبوده است.
تقریباً تمامی بازارهای سهام جهانی به تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین بی‌توجهی کرده بودند. با این حال کنفرانس مطبوعاتی ترامپ باعث شده تا سرمایه‌گذاران این ریسک منفی را جدی بگیرند. زمان دقیق کنفرانس مطبوعاتی مشخص نیست. علاوه بر این امروز رئیس فدرال رزرو آمریکا هم سخنرانی دارد. انتظار می‌رود که پاول به آینده سیاست‌های پولی آمریکا اشاره کند.

 

جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۴۲(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

امروز شاخص‌های سهام آسیا به همراه شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا افت کرده‌اند. تقاضا برای ین ژاپن و فرانک سوئیس افزایش یافته است. جریانات ریسک گریزی را در بازار شاهد هستیم که موجب رشد ارزش دارایی‌های امن شده است. بازارهای مالی برای کنفرانس مطبوعاتی رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با چین آماده می‌شوند.
یوان چین بعد از افت‌های ابتدای هفته در بازارهای خارجی به تعادل رسیده و بازار سهام چین هم تغییر قابل‌توجهی نداشته است. اما شاهد افت شاخص‌های سهام ژاپن و کره جنوبی هستیم. قیمت نفت خام هم کاهش یافته است. تنش‌ها میان آمریکا و چین روز به روز بیشتر می‌شود. ابتدا مبدأ شیوع ویروس کرونا عامل اصلی تنش‌ها میان آمریکا و چین بود. اما در حال حاضر تنش‌ها بیشتر بر سر از بین رفتن خودمختاری هنگ‌کنگ است. نگرانی‌ها از آینده روابط آمریکا و چین باعث توقف رالی صعودی در بازارهای سهام شده است.
از دید تحلیل فاندامنتال در بازارهای سهام جهانی فاصله زیادی بین ارزش واقعی شرکت‌ها و قیمت روز آن‌ها به وجود آمده است. به همین دلیل برخی از مدیران سرمایه‌گذاری با احتیاط عمل می‌کنند. ترامپ گفته است که امروز در رابطه با تنش‌های به وجود آمده بین آمریکا و چین سخنرانی خواهد کرد. علاوه بر این امروز رئیس فدرال رزرو آمریکا هم سخنرانی خواهد داشت.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز: معامله گران بازار فارکس باید با احتیاط عمل کنند. نه تنها داده های اقتصادی زیادی منتشر خواهد شد، بلکه سخنرانی ترامپ و رئیس فدرال رزرو را هم در پیش داریم.

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹(جــدیدترین)

عربستان به فکر تمدید توافق کاهش تولید نفت است

اخبار بازار نفت خام

عربستان و تعدادی از تولیدکنندگان نفت اوپک (OPEC) می‌خواهند توافق کاهش سطح تولید فعلی را تا ماه دسامبر تمدید کنند. طبق توافق فعلی، سطح تولید نفت خام به اندازه ۹٫۷ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. با این حال هنوز معلوم نیست که روسیه با این تصمیم موافقت خواهد کرد یا خیر؟ بازار نفت خام واکنش مثبتی به این خبر نشان داده است.

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

جریانات ریسک‌پذیری ضعیفی در بازارهای سهام جهانی دیده می‌شود. سرمایه‌گذاران از بسته حمایتی جدید اروپا استقبال کرده‌اند و هنوز توجهی به تنش‌های آمریکا و چین ندارند. تقاضا برای دارایی‌های ریسکی و پر بازده ادامه دارد. اما به نظر می‌رسد که روند جریانات ریسک‌پذیری تضعیف شده است.
شاخص سهام Stoxx Europe 600 از محدوده مثبت بازگشایی شده و برای چهارمین روز متوالی سبز است. اتحادیه اروپا برنامه کامل ۲٫۶ تریلیون دلاری خود برای مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا را معرفی کرده است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا روند مشخصی ندارند و بازار نوسانی است. در همین حال ترامپ با شرکت تویتر درگیر شده و به همین دلیل شاخص سهام نزدک ۱۰۰ که شامل سهام شرکت‌های فناوری می‌شود، افت کرده است. ترامپ دستور داده با تخلفات غول‌های فناوری در ارائه محتوا برخورد شود.
در آسیا تنها بازار سهام هنگ‌کنگ عملکرد ضعیفی داشت و سایر بازارهای سهام منطقه‌ای رشد کردند. بازارهای سهام جهانی به بالاترین سطح از اوایل ماه مارس رسیده‌اند. سرمایه‌گذاران امیدوارند که با بازگشت مردم بر سر کار و به کمک بسته‌های حمایتی دولت‌ها، روند بهبود اقتصاد جهانی تسریع شود. به خصوص که رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس هم گفته که اقتصاد آمریکا بدترین دوره خود را پشت سر گذاشته است. از دید تحلیل فاندامنتال امروز توجه اصلی سرمایه‌گذاران به داده‌های اشتغال آمریکا خواهد بود.

 

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴(جــدیدترین)

چرا یورو گران شد؟

تحلیل بنیادی یورو

یورو برای اولین بار در هشت هفته گذشته به بالای ۱٫۱۰ دلار عبور کرده است. از زمانی که آلمان و فرانسه پیشنهاد بسته حمایتی اقتصادی را ارائه داده‌اند، فشارهای فروش از یورو برداشته شده و الان که طرح کامل بسته حمایتی نهایی شده، خریداران وارد بازار شده‌اند. در حال حاضر سرمایه‌گذاران یورو به آینده این ارز خوش‌بین هستند، اما شاید نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در هفته آینده برای خریداران دردسرساز باشد.
در یک روز گذشته تعدادی از مقامات بانک مرکزی اروپا سخنرانی داشتند. تقریباً همه مقامات از گسترش سیاست‌های انبساطی پولی حرف زده‌اند. رئیس بانک مرکزی اروپا (Lagarde) گفته که باید برای سناریوهای بدتر در رابطه با اقتصاد ناحیه یورو آماده شویم. این یعنی رشد اقتصادی ناحیه یورو یا همان GDP می‌تواند در سال ۲۰۲۰ بین ۸ تا ۱۲ درصد کاهش یابد. بانک مرکزی اروپا در حال آماده کردن برآوردهای اقتصادی است و گزارش کامل آن را در نشست هفته آینده منتشر خواهد کرد.
عضو دیگر ECB به نام Schnabel گفته که برای توسعه ابزارهای پولی جهت بالا بردن حجم نقدینگی آمادگی دارند. نایب‌رئیس بانک مرکزی اروپا هم گفته که بانک آماده است تا سیاست‌های انبساطی پولی خود را به طور کامل مورد بازنگری قرار دهد. اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا (Lane) هم گفته که شوک اقتصادی کرونا نیازمند سیاست‌های مالی و پولی انبساطی است.
چهار کشور اتریش، دانمارک، سوئد و هلند هم بسته حمایتی دیگری را به بسته آلمان و فرانسه الحاق کرده‌اند. قرار است ۵۰۰ میلیارد یورو پول نقد و ۲۵۰ میلیارد وام برای مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا هزینه شود. این بسته حمایتی از ابتدای سال ۲۰۲۱ به اقتصاد ناحیه یورو تزریق خواهد شد. این دقیقاً همان چیزی است که بانک مرکزی اروپا مدت‌ها از دولت‌های اروپایی انتظار داشت.

 

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۱۴(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

شاخص‌های سهام آسیا عملکرد مبهمی دارند. بازار سهام هنگ‌کنگ به خاطر تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین سقوط کرده، اما سایر بازارهای سهام آسیایی وضعیت بهتری دارند. دیشب هر سه شاخص سهام آمریکا رشد خوبی را تجربه کردند. نگرانی‌ها از تنش‌های آمریکا و چین باعث تضعیف ارزش یوان چین شده است. بازار سهام ژاپن به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد، اما شاخص‌های آتی سهام آمریکا افت کرده‌اند.
روز چهارشنبه شاخص سهام S&P 500 به بالاترین سطح در ۱۲ هفته اخیر صعود کرد و در بالای مقاومت‌های کلیدی تثبیت شده است. در همین حال سرمایه‌گذاران از نزدیک تحولات مربوط به تنش‌های آمریکا و چین را دنبال می‌کنند. این احتمال وجود دارد که آمریکا علیه چین تحریم‌های اقتصادی را وضع کند. در این میان نظرات رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس از سرمایه‌گذاران حمایت کرده است. Bullard گفته که شاید اقتصاد آمریکا بدترین دوره خود را پشت سر گذاشته باشد. رئیس بانک رزرو استرالیا هم گفته است که شاید رکود اقتصادی این کشور به اندازه پیش‌بینی‌های اولیه شدید نباشد.
استراتژیست JPMorgan بر این باور است که در نهایت شاهد بهبود فعالیت‌های اقتصادی خواهیم بود، اما با این حال از نظر او نباید زیاد به سودآوری شرکت‌ها خوش‌بین بود. دیوید کِلی معتقد است که درآمد شرکت‌ها افت قابل‌توجهی خواهد داشت و به همین دلیل شاید قیمت بالای سهام چندان پایدار نباشد. در بازار نفت خام قیمت نفت خام سبک (WTI) به زیر ۳۲ دلار عبور کرد است. داده‌های نفتی آمریکا نشان می‌دهند که مازاد عرضه جدی در بازار وجود دارد.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز: امروز تمرکز بازار به داده های اقتصادی آمریکا خواهد بود.

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰(جــدیدترین)

کمیسیون اتحادیه اروپا ۷۵۰ میلیارد یورو برای مقابله با رکود اقتصادی کمک می کند

اخبار فارکس

به گزارش خبرگزاری‌ها گفته می‌شود که کمیسیون اتحادیه اروپا می‌خواهد ۷۵۰ میلیارد یورو به صندوق مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا پول تزریق کند.

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷(جــدیدترین)

رشد اقتصادی ناحیه یورو منفی ۸ تا ۱۲ درصد خواهد بود

اخبار فارکس

نایب‌رئیس بانک مرکزی اروپا (Luis De Guindos) گفته که GDP اقتصاد ناحیه یورو در سال ۲۰۲۰ بین ۸ تا ۱۲ درصد افت خواهد کرد.

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

شاخص‌های سهام اروپا به همراه شاخص‌های آتی سهام آمریکا رشد کرده‌اند. تقاضا برای دارایی‌های ریسکی و پر بازده ادامه دارد. تنها عامل خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به آینده رشد اقتصاد جهانی کاهش محدودیت‌های کرونایی است. سرمایه‌گذاران توجهی به تنش‌های آمریکا و چین ندارند. در بازار نفت خام قیمت‌ها کاهش یافته‌اند و دلار آمریکا هم به همراه اوراق خزانه‌داری رشد کرده است.
شاخص سهام Stoxx Europe 600 از محدوده مثبتی بازگشایی شده است. آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا رشد چشم‌گیری نداشته است و رهبران اروپا هم به دنبال حمایت از فعالیت‌های اقتصادی هستند. هر سه شاخص آتی سهام آمریکا هم از بازگشایی مثبت بورس سهام نیویورک حکایت دارند. در آسیا شاخص‌های سهام منطقه‌ای عملکرد مشخصی نداشتند و تنش‌های آمریکا و چین بر بازارهای سهام این منطقه فشار آورده است. یوان چین هم در واکنش به ریسک‌های سیاسی تضعیف شده است.
دولت ترامپ می‌خواهد به دلیل اقدامات اخیر دولت چین در هنگ‌کنگ تعدادی از مقامات این کشور را تحریم کند. هنوز اخبار تنش‌ها میان آمریکا و چین نتوانسته رالی صعودی در بازارهای سهام آمریکا و اروپا را متوقف کند. رالی صعودی بازارهای سهام اروپا و آمریکا باعث شده تا شاخص‌های سهام جهانی به بالاترین سطح از ماه مارس صعود کنند. در آسیا بازار سهام ژاپن هم در واکنش به بسته حمایتی جدید دولت رشد کرد.

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴(جــدیدترین)

روند بهبود اقتصاد جهانی کُند خواهد بود

اخبار فارکس

ارزیابی رویترز نشان می‌دهد که چشم‌انداز بهبود اقتصاد جهانی تیره‌وتار است و احتمال بهبود سریع فعالیت‌های اقتصادی کم است. این ارزیابی که با حضور ۲۵۰ اقتصاددان انجام شده نشان می‌دهد که رکود اقتصادی در اقتصادهای بزرگ دنیا عمیق‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی خواهد بود. بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که سرعت بهبود اقتصاد جهانی کندتر از سقوط آن خواهد بود. این یعنی هیچ‌کس انتظار بازگشت V شکل رشد اقتصادی جهانی را ندارد. در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی جهانی در سال ۲۰۲۰ منفی ۳٫۲ درصد باشد. در ارزیابی ۲۳ آوریل انتظار می‌رفت که رشد اقتصاد جهانی تنها منفی ۲ درصد باشد.

 

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۱۹(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

جریانات ریسک‌پذیری هنوز هم ادامه دارند. دیروز بورس سهام آمریکا در محدوده مثبتی بسته شد و امروز هم شاهد رشد شاخص‌های سهام آسیایی هستیم. سرمایه‌گذاران نگران تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین نیستند و بیشتر به شروع فعالیت‌های اقتصادی تمرکز کرده‌اند.
در آسیا بازار سهام ژاپن بیشترین رشد را تجربه کرده است. ظاهراً دولت ژاپن می‌خواهد بسته حمایتی دیگری هم معرفی کند. حجم بسته حمایتی جدید یک تریلیون دلار است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم رشد کرده‌اند. دیروز شاخص سهام S&P 500 در بالاترین اوج ۱۱ هفته اخیر بسته شد. جیمی دیمن رئیس بزرگ‌ترین بانک آمریکا معتقد است که بهبود سریعی در فعالیت‌های اقتصادی دیده خواهد شد. درحالی‌که تمام بازارهای مالی دنیا شاهد افزایش تقاضا برای دارایی‌ها ریسکی و پربازده هستند، یوان چین به خاطر تنش‌ها با آمریکا تضعیف شده است.
با این حال در یک ساعت آخر معاملات بورس نیویورک، شاخص S&P 500 تقریباً نیمی از رشدهای اولیه خود را از دست داد. دولت ترامپ به فکر اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه مقامات دولتی چین است. از دید تحلیل فاندامنتال، رالی صعودی اخیر بازارهای سهام نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به بازگشت مردم بر سر کار و پیشرفت‌ها در یافتن واکسن کرونا خوش‌بین هستند. با این حال سرمایه‌گذاران بایستی احتیاط کنند، چون در حال حاضر هیچ چیز قطعی نیست و شاید موج دوم شیوع ویروس کرونا دوباره به راه بیفتد و همچنین هنوز اخبار مربوط به روابط آمریکا و چین هم نگران کننده است.

 

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز: سخنرانی مقامات بانک های مرکزی و اشاره آن ها به سرعت بهبود فعالیت های اقتصادی می تواند برای بازار اهمیت داشته باشد.

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸(جــدیدترین)

گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

تحلیل بنیادی بازار فارکس
جریانات ریسک‌پذیری بازارهای مالی دوباره به راه افتاده و شاخص‌های آتی سهام آمریکا مثبت هستند. شاخص آتی سهام S&P 500 هم برای اولین بار از ماه مارس به بالای ۳ هزار واحد عبور کرده است. سرمایه‌گذاران از بازگشت مردم بر سر کار خوشحال هستند و توجهی به تنش‌های سیاسی ندارند.
اکثر اقتصادهای پیشرفته در حال برداشتن محدودیت‌های کرونایی هستند. جریانات ریسک‌پذیری به سایر دارایی‌ها هم سرایت کرده است. تقاضا برای اوراق قرضه اروپا افزایش یافته است. از دید تحلیل فاندامنتال سرمایه‌گذاران بر این باورند که تا وقتی سیاست‌های پولی انبساطی نامحدود (بالا بردن نقدینگی) ادامه داشته باشند و در کنار آن دولت‌ها هم سیاست‌های انبساطی مالی (بالا بردن هزینه‌های دولت) را دنبال کنند، رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا هم به سرعت خاتمه خواهد یافت.
اما در این میان همه به تشدید تنش‌های چین و آمریکا بی‌توجهی می‌کنند. تنش‌های آمریکا و چین نه تنها باعث به هم ریختن زنجیره تأمین جهانی می‌شود، بلکه تقاضای جهانی هم در وضعیت خوبی قرار ندارد. شاید سرمایه‌گذاران به این نتیجه رسیده‌اند که جنگ لفظی آمریکا و چین تنها مصرف داخلی دارد. اما حتی چنین تنشی هم در نهایت می‌تواند به سرسختی طرفین در مذاکرات آتی گردد.
این یعنی با وجود ادامه یافتن جریانات ریسک‌پذیری، ریسک‌های نزولی از بین نرفته‌اند. در حال حاضر سرمایه‌گذاران تنها به فکر خرید دارایی‌های ریسکی و پر بازده هستند و از آنجایی که تقویم اقتصادی فارکس هم گزارش مهمی ندارد، احتمالاً جریانات ریسک‌پذیری در بازارهای مالی آمریکا هم ادامه خواهند یافت. تا وقتی که از نظر بازار تنش‌های آمریکا و چین نگران کننده نیستند، می‌توان انتظار ادامه جریانات ریسک‌پذیری را داشت.

عملکرد دلار آمریکا در بازار فارکس

اخبار فارکس: از ابتدای هفته دلار آمریکا در برابر تمامی ارز های اصلی تضعیف شده است.