دیدبان: اخبار و تحلیل های لحظه ای بازار فارکس، طلا و نفت خام

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

پیش از سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا شاهد رشد شاخص‌های سهام جهانی هستیم و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری هم افزایش یافته است. شاخص Stoxx Europe 600 رشد کرده و در حال ثبت اولین هفته مثبت در پنج هفته گذشته است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم از بازگشایی مثبت بورس سهام آمریکا حکایت دارند. همه نگاه‌ها به سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکاست. اخیراً چهار عضو فدرال رزرو با کاهش بیشتر نرخ بهره مخالفت کرده‌اند. در آسیا هم شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و چین رشد کردند، اما شاخص سهام کره جنوبی افت داشت.
در بازار فارکس دلار آمریکا تقویت شده و نرخ برابری دلار آمریکا به یوان چین به ۷٫۱ رسیده است. در بازار اوراق قرضه هم شاهد سقوط اوراق قرضه دولتی ناحیه یورو هستیم. در حال حاضر همه سرمایه‌گذاران می‌خواهند اطمینان یابند که فدرال رزرو در نشست ماه سپتامبر نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد کاهش خواهد داد. از دید تحلیل فاندامنتال اگر فدرال رزرو با این ایده مخالفت کند، دلار تقویت خواهد شد. اما در همین حال تنش‌ها میان دولت آمریکا و بانک مرکزی هم افزایش خواهد یافت. ترامپ از فدرال رزرو خواسته که نرخ بهره را حداقل یک درصد پایین بیاورد. تحلیلگران بر این باورند که رئیس فدرال رزرو در سخنرانی امروز با احتیاط حرف خواهد زد.

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱(جــدیدترین)

تعرفه های تجاری آمریکا باعث سقوط رشد GDP چین به زیر ۶ درصد خواهد شد

اخبار فارکس

ارزیابی بلومبرگ از تحلیلگران حرفه‌ای بازار نشان می‌دهد که دور بعدی تعرفه‌های تجاری آمریکا علیه واردات کالاهای چینی به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار می‌تواند رشد سالانه GDP چین را به زیر ۶ درصد برساند. اگر رشد اقتصادی چین به زیر ۶ درصد برسد، پایین‌ترین نرخ رشد اقتصادی این کشور در دو دهه اخیر خواهد بود. در حال حاضر بخشی از تعرفه‌های تجاری از ابتدای ماه سپتامبر اعمال خواهند شد و مابقی هم از ماه دسامبر اعمال می‌شوند.

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۱۲(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

امروز شاخص‌های سهام آسیا در میان حجم پایین معاملات رشد کرده‌اند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم در محدوده مثبتی قرار دارند. سرمایه‌گذاران منتظر سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا هستند. رشد شاخص‌های سهام منطقه‌ای آسیا جزئی بوده است. علاوه بر اینکه حجم معاملات در بازارهای سهام ژاپن و کره جنوبی پایین‌تر از حد نرمال است، دیروز در بورس سهام آمریکا هم شاهد کاهش حجم معاملات بودیم.
سه تن از مقامات فدرال رزرو اعلام کرده که اقتصاد آمریکا به کاهش نرخ بهره نیاز ندارد و نفر چهارم هم گفته که اگر راه دیگری نباشد با کاهش نرخ بهره موافقت خواهد کرد. دلار آمریکا تقویت شده و نرخ برابری دلار به یوان چین به ۷٫۱ رسیده است. درحالی‌که مقامات فدرال رزرو با کاهش نرخ بهره مخالف هستند، بازار انتظار کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر را دارد. در بازار فارکس دلار نیوزیلند در واکنش به نظرات رئیس بانک رزرو نیوزیلند تقویت شده است. رئیس بانک رزرو نیوزیلند گفته که می‌توان پیش از کاهش نرخ بهره کمی صبر کرد.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰:۰۹(جــدیدترین)

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو دالاس – Kaplan

اخبار فارکس

کاپلان در مصاحبه با CNBC گفته که به احتمال زیاد رشد اقتصادی آمریکا ۲ درصد خواهد بود و تا وقتی‌که مخارج مصرف‌کنندگان خوب باشد، رشد اقتصادی هم ادامه خواهد یافت. او گفته که تا نشست ماه سپتامبر به بررسی شرایط اقتصادی خواهد پرداخت و نسبت به اقدامات آینده فدرال رزرو بدون تعصب و با ذهنی باز نگاه خواهد کرد. او از کاهش نرخ بهره ماه ژوئیه حمایت کرده است. از نظر کاپلان رشد اقتصاد جهانی و رشد بخش تولیدی ضعیف شده است، با این حال ترجیح می‌دهد که فعلاً از تغییر نرخ بهره خودداری کند. او با احتیاط به کاهش نرخ بهره نگاه می‌کند و تنها زمانی با کاهش نرخ بهره موافق خواهد بود، که راه دیگری نباشد. بایستی توجه داشت که کاپلان در سال ۲۰۱۹ حق رأی در کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) را ندارد، با این حال دیدگاه‌های او نسبت به سخنرانی قبلی او در ماه ژوئیه تغییر داشته‌اند و بیشتر متمایل به سیاست‌های انبساطی هستند.

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰:۰۱(جــدیدترین)

آیا فدرال رزرو با کاهش نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر مخالف است؟

تحلیل بنیادی دلار آمریکا

رفتار مقامات فدرال رزرو به‌گونه‌ای است که انگار به کاهش نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر نیازی نیست. طبق گزارش نشست ماه ژوئیه فدرال رزرو (FOMC Minutes)، اکثر مقامات فدرال رزرو تنها با یک بار کاهش نرخ بهره در نشست ماه ژوئیه موافق بودند و به دنبال شروع چرخه‌ای از کاهش‌های نرخ بهره نبودند. حتی سخنرانی چند تن از مقامات فدرال رزرو (Mester، Rosengren، George، Daly و Harker) هم از مخالفت آن‌ها با کاهش مجدد نرخ بهره حکایت دارد.
روز دوشنبه Rosengren گفته بود که اقتصاد آمریکا در وضعیت خوبی قرار دارد و نیازی نیست که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد. او تأکید کرده که نمی‌توان تنها به خاطر کاهش نرخ بهره در سایر بانک‌های مرکزی دنیا، نرخ بهره را در آمریکا هم پایین آورد. روز سه‌شنبه رئیس منطقه‌ای فدرال رزرو (Daly) هم گفته که از کاهش نرخ بهره در نشست ماه ژوئیه حمایت می‌کرد، اما وضعیت بازار کار آمریکا قوی است و مخارج مصرف‌کنندگان هم خوب است. George هم با این نظر موافق بوده و گفته که برای کاهش مجدد نرخ بهره بدون مشاهده نشانه‌هایی از رکود اقتصادی آماده نیست. او هم معتقد است که اقتصاد آمریکا وضعیت خوبی دارد. Harker هم گفته که باید فعلاً از تغییر نرخ بهره خودداری کرد و دید که شرایط چگونه پیش می‌رود.
بنابراین هر چند که ترامپ فدرال رزرو را تحت فشار قرار داده تا نرخ بهره را حداقل یک درصد پایین بیاورد، اما مقامات فدرال رزرو حتی با کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره هم مخالف هستند! از دید تحلیل فاندامنتال اگر این روند ادامه یابد، واگرایی میان انتظارات نرخ بهره‌ای بازار و مقامات فدرال رزرو می‌تواند نوسان شدیدی را در بازار به راه بیندازد و موجب تقویت دلار شود. طبق قیمت‌گذاری قراردادهای آتی وجوه فدرال رزرو، از نظر بازار شانس کاهش نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر قطعی است. در حال حاضر باید صبر کرد و دید که نظر رئیس فدرال رزرو چیست؟ لحن پاول می‌تواند مسیر دلار را در روزها و هفته‌های آینده مشخص کند.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰(جــدیدترین)

چرا هیچ کس یورو نمی خرد؟

تحلیل بنیادی یورو

هیچ کس به فکر خرید یورو نیست! همه نگران بحران سیاسی ایتالیا، احتمال رکود اقتصادی در آلمان، سیاست‌های انبساطی پولی بانک مرکزی اروپا و تشدید جنگ تجاری آمریکا با اتحادیه اروپا هستند. این هفته نخست‌وزیر ایتالیا استعفا داد و بحران سیاسی ایتالیا را عمیق‌تر کرد. ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ ناحیه یورو است. با این حال به جای اینکه نرخ بازدهی اوراق قرضه دولت ایتالیا افزایش یابد، شاهد کاهش بازدهی این اوراق هستیم. در واقع سرمایه‌گذاران امیدوارند که دولت جدید ایتالیا از کسب‌وکارها حمایت کند. به همین دلیل فشارهای فروش در بازار اوراق قرضه ایتالیا کاهش یافته است. مذاکرات سیاسی برای تصاحب اکثریت کرسی‌های پارلمان شروع شده که می‌تواند شرایط را برای انتقال آرام و مطمئن قدرت به Salvini فراهم کند.
در این میان احتمال رکود اقتصادی در آلمان هم جدی است. طبق گزارش بانک مرکزی آلمان، به احتمال زیاد اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ برای دومین بار متوالی وارد رکود فنی خواهد شد. هفته گذشته بانک مرکزی آلمان پیش‌بینی کرد که GDP آلمان می‌تواند اندکی افت کند. رشد اقتصادی آلمان در طول یک سال گذشته ضعیف بوده است و از چهار فصل گذشته تنها یک بار شاهد رشد مثبت اقتصادی آلمان بودیم.
بر خلاف ایتالیا، آلمان یک مسئله جدی برای اقتصاد ناحیه یورو است. آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد ناحیه یورو است و افت رشد اقتصادی آلمان می‌تواند بر کل ناحیه یورو تأثیر منفی بگذارد. با این وجود امروز گزارش‌های PMI آلمان و ناحیه یورو منتشر شد که همگی در ماه اوت رشد کرده‌اند. اما انتظار نمی‌رود که رشد خوب شاخص‌های PMI ناحیه یورو مانع از تشدید سیاست‌های انبساطی پولی بانک مرکزی اروپا شوند. شاخص تولیدات صنعتی ناحیه یورو به همراه شاخص انتظارات سرمایه‌گذاران ضعیف است و همچنین به احتمال زیاد شاخص اطمینان فضای کسب‌وکار آلمان هم ضعیف خواهد بود.
فروش خودرو در ناحیه یورو کاهش یافته و احتمال اینکه آمریکا تعرفه‌های تجاری علیه خودروهای اروپایی اعمال کند هم وجود دارد. در کنار این شانس خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپا هم جدی است. در ماه نوامبر دولت آمریکا در رابطه با اعمال تعرفه‌های گمرکی بر واردات خودروهای اروپایی تصمیم‌گیری خواهد کرد. از دید تحلیل فاندامنتال و با توجه به همه ریسک‌های اشاره شده، بانک مرکزی اروپا چاره‌ای جز تشدید سیاست‌های انبساطی پولی در نشست ماه سپتامبر ندارد. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که یورو همچنان تحت‌فشار باشد.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷(جــدیدترین)

بانک مرکزی آلمان با سیاست های انبساطی و مالی دولت مخالف است

اخبار فارکس

بانک مرکزی آلمان گفته که در حال حاضر نیازی به سیاست‌های مالی دولت نیست. شاخص‌های سهام اروپایی در واکنش به این خبر سقوط کردند و شاخص‌های سهام DAX و Euro Stoxx به اندازه ۰٫۷ درصد سقوط کردند.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵(جــدیدترین)

رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا هم با کاهش نرخ بهره مخالف است

اخبار فارکس

رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا (Harker) در مصاحبه با CNBC گفته که نیازی به سیاست‌های انبساطی پولی (کاهش نرخ بهره) احساس نمی‌شود. “اقتصاد آمریکا تقریباً در وضعیت خنثی قرار دارد.” با این حال تنش‌های تجاری آمریکا و چین ریسک جدی برای اقتصاد آمریکاست. دلار در واکنش به دیدگاه‌های رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا تقویت شد. او تأکید کرده که نرخ بهره نباید کاهش یابد و فدرال رزرو باید از تغییر نرخ بهره فعلاً خودداری کند. “توافق تجاری می‌تواند رشد اقتصادی را تقویت کند.”

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰(جــدیدترین)

وال استریت از محدوده مثبت کار خود را شروع کرد

تحلیل بنیادی بورس سهام آمریکا

امروز شاخص‌های سهام آمریکا روز را از محدوده مثبت شروع کردند. شاخص داوجونز (Dow Jones) به اندازه ۰٫۵۷ درصد، شاخص S&P 500 به اندازه ۰٫۴۳ درصد و شاخص نزدک (NASDAQ) به اندازه ۰٫۳۳ درصد مثبت هستند. شاخص‌های PMI خوب آلمان و فرانسه نگرانی‌ها از افت رشد اقتصاد جهانی را کاهش داده و موجب بهبود تمایلات ریسک‌پذیری بازار شده است. علاوه بر این رهبران فرانسه و آلمان هم با یافتن راه جدید برای مرزهای ایرلند موافقت کرده‌اند. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ده‌ساله آمریکا به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است که نشانگر کاهش تقاضا برای این اوراق است.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷(جــدیدترین)

خوش بینی رهبران انگلستان، فرانسه و آلمان به آینده BREXIT از پوند حمایت کرد

اخبار فارکس

بعد از صحبت‌های امیدوار کننده نخست‌وزیر انگلستان و رئیس‌جمهور فرانسه، صدر اعظم آلمان هم گفته که می‌توان تا تاریخ ۳۱ اکتبر راه‌حلی برای طرح Backstop یا همان مسئله مرزهای ایرلند پیدا کرد. خوش‌بینی‌ها به توافق احتمالی میان انگلستان و اتحادیه اروپا از پوند حمایت کرده است. به‌گونه‌ای که GBPUSD در واکنش به اخبار BREXIT به بالای ۱٫۲۲ دلار عبور کرده است. نخست‌وزیر انگلستان گفته بود که این کشور می‌تواند اتحادیه اروپا را بدون بر هم زدن بازار واحد ترک کند، صدر اعظم آلمان هم گفته که می‌توان تمامیت بازار واحد اتحادیه اروپا را حفظ کرد و درعین‌حال نظامی برای حفظ توافق Good Friday پیدا کرد.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷(جــدیدترین)

رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی با کاهش نرخ بهره مخالف است

اخبار فارکس

رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی در مصاحبه با بلومبرگ از عدم تغییر نرخ‌های بهره حمایت کرده است. “زمان برای کاهش نرخ بهره مناسب نیست و بازار کار آمریکا وضعیت قوی دارد. هنوز هم شرکت‌ها در یافتن نیروی کار با مشکل مواجه هستند و سطح دستمزدها بالاست. نرخ بهره در وضعیت تعادلی قرار دارد و نرخ بهره واقعی نزدیک صفر درصد است. اقتصاد آمریکا ریسک‌های نزولی را جذب کرده است. نوسانات بازارهای سهام یک رویداد کوتاه‌مدت هستند، درحالی‌که سیاست‌های پولی با دید بلندمدت تغییر می‌کنند. اقتصاد آمریکا به رشد خود ادامه خواهد داد و مصرف‌کنندگان آمریکایی هم به آینده اقتصادی آمریکا اطمینان دارند.”

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱(جــدیدترین)

واکنش مثبت پوند به نظرات نخست وزیر انگلستان

اخبار فارکس

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان در دیدار با رئیس‌جمهور فرانسه دوباره تأکید کرده که انگلستان در تاریخ ۳۱ اکتبر اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. “من فکر می‌کنم که می‌توانیم به توافق برسیم. ما می‌توانیم اتحادیه اروپا را ترک کنیم و درعین‌حال تمامیت بازار واحد اتحادیه اروپا را حفظ کنیم. ما برای پیدا کردن راه‌حلی مناسب برای مرزهای ایرلند زمان کافی در اختیار داریم.”

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

امروز شاخص‌های سهام جهانی نوسانی هستند. گزارش‌های اقتصادی ناحیه یورو بهتر از انتظارات بازار بودند و در همین حال سرمایه‌گذاران منتظر سخنرانی رئیس فدرال رزرو در روز جمعه هستند. قیمت اوراق خزانه‌داری ثبات نسبی دارد، اما قیمت اونس طلای جهانی کاهش یافته است.
شاخص Stoxx Europe 600 افت‌های اولیه را جبران کرده و یورو هم در واکنش به گزارش‌های PMI ناحیه یورو تقویت شده است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم توانسته‌اند عملکرد ضعیف خود را بهبود بخشند و اکثراً در محدوده مثبت قرار دارند. این هفته حجم معاملات در بازارهای مالی کمتر از حد معمول بوده است، همه منتظر سخنرانی رئیس فدرال رزرو هستند. در آسیا هم شاخص سهام هنگ‌کنگ بدترین عملکرد را به نمایش گذاشت و شاخص‌های سهام چین و ژاپن هم بدون تغییر قابل‌توجهی نسبت به روز گذشته بسته شدند. با این حال از دید فاندامنتال جریانات ریسکی مشخصی در بازار وجود ندارد.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱(جــدیدترین)

شاخص PMI بخش تولیدی فرانسه از رکود خارج شد

اخبار فارکس

شاخص PMI بخش تولیدی فرانسه از محدوده رکود خارج شد. ارزیابی‌های اولیه ماه اوت نشان می‌دهند که هر سه شاخص PMI بخش تولیدی، خدماتی و ترکیبی فرانسه رشد خوبی داشته‌اند. شاخص PMI بخش تولیدی فرانسه از ۴۹٫۷ واحد به ۵۱ واحد رسیده است. شاخص‌های PMI آلمان هم بهتر از انتظارات بازار هستند. با این حال شاخص PMI بخش تولیدی آلمان همچنان در محدوده رکود دارد، اما این شاخص از ۴۳٫۲ واحد به ۴۳٫۶ واحد رسیده است.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳(جــدیدترین)

“اگر آمریکا مواضع خود را تغییر ندهد، چین تلافی خواهد کرد”

اخبار فارکس

وزیر بازرگانی چین گفته که اگر آمریکا به روند فعلی ادامه دهد، چین مجبور خواهد بود تا تعرفه‌های تجاری آمریکا را تلافی کند. “با وجود به تعویق افتادن تعرفه‌های جدید آمریکا، هرگونه تعرفه جدیدی موجب تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین خواهد شد.”

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۵(جــدیدترین)

سقوط ارزش یوان چین موجب تضعیف ارز های کالایی شده است

اخبار فارکس

امروز در بازار فارکس آسیا شاهد سقوط یوان چین به پایین‌ترین قیمت یازده‌ساله در برابر دلار آمریکا بودیم. به‌طوری‌که USDCNY به بالای ۰٫۷۰۷۵ عبور کرده است. سقوط ارزش یوان چین باعث نگرانی سرمایه‌گذاران از شروع جنگ ارزی شده است. به همین دلیل دلارهای استرالیا و نیوزیلند سقوط کرده‌اند. در این میان NZDUSD به پایین‌ترین سطح از ماه ژانویه سال ۲۰۱۶ در نزدیکی ۰٫۶۳۷۰ سقوط کرده است.

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۰(جــدیدترین)

در ۴۸ ساعت آینده معامله گران یورو احتیاط کنند

تحلیل بنیادی یورو

امروز و فردا حساس‌ترین روز برای EURUSD است. جفت ارز EURUSD در اکثر معاملات این هفته در دامنه ۶۰ پیپی در نوسان بوده است. ازآنجایی‌که احتمالاً اقتصاد آلمان در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ وارد رکود خواهد شد و بحران سیاسی ایتالیا هم ادامه دارد، خریداران نتوانسته‌اند از این جفت ارز حمایت کنند. با این حال یورو در بالای کف قیمتی دو سال اخیر نوسان می‌کند، که دلیل آن احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه آینده میلادی است.
سرمایه‌گذاران نگران هستند که شاید مقامات فدرال رزرو در نشست این هفته جکسون هول چشم‌انداز سیاست‌های پولی را تغییر دهند. به همین دلیل دیشب بازار توجه خاصی به گزارش FOMC Minutes نشان نداد. خلاصه گزارش نشست ماه ژوئیه فدرال رزرو نشان می‌دهد که مقامات فدرال رزرو با وجود کاهش نرخ بهره، تمایلی به کاهش دوباره آن در آینده نزدیک نداشتند. با این حال از آن زمان تا به امروز خیلی چیزها تغییر کرده‌اند.
ترامپ تعرفه‌های جدیدی را علیه چین معرفی کرده و احتمال کاهش مالیات‌ها در آمریکا هم دوباره افزایش یافته است و آلمان هم گفته که اگر اقتصاد این کشور وارد رکود شود، مخارج خود را بالا خواهد برد تا از فعالیت‌های اقتصادی حمایت کند. انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران دلار هم تغییر قابل‌توجهی داشته است. از نظر بازار شانس کاهش مجدد نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر از ۶۰ درصد به ۱۰۰ درصد رسیده و همچنین انتظار می‌رود که نرخ بهره تا نشست ماه دسامبر دو بار کاهش یابد.
تا به این جای کار فدرال رزرو احتمال کاهش نرخ بهره را تائید یا رد نکرده است، به همین دلیل است که بازار توجه زیادی به سخنرانی رئیس فدرال رزرو دارد. از دید تحلیل فاندامنتال اگر فدرال رزرو انتظارات نرخ بهره‌ای بازار را تائید کند، در این صورت EURUSD می‌تواند تا ۱٫۱۲ دلار صعود کند، اما اگر داده‌های اقتصادی ناحیه یورو ضعیف باشند و فدرال رزرو هم به اندازه بازار به کاهش نرخ‌های بهره خوش‌بین نباشد، EURUSD می‌تواند به زیر ۱٫۱۰ سقوط کند.

 

پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۰(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

گزارش دیشب FOMC Minutes نتوانست انتظارات نرخ بهره‌ای بازار را تغییر دهد، به همین دلیل بازارهای مالی هم نوسان اندکی داشته‌اند. در آسیا هم شاهد نوسانات محدود شاخص‌های سهامی هستیم. شاخص سهام ژاپن، چین و استرالیا اندکی رشد کرده‌اند، اما شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و کره جنوبی تغییر قابل‌توجهی نداشته‌اند. این هفته فعالیت سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی به شدت کاهش یافته و همه منتظر سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز جمعه هستند. در بازار اوراق خزانه‌داری آمریکا هم حجم معاملات به طور قابل‌توجهی پایین آمده است.
دیدگاه‌های متفاوت مقامات فدرال رزرو نشانگر سختی کار فدرال رزرو در نشست ماه سپتامبر است. ترامپ همچنان به فدرال رزرو می‌تازد و معتقد است که تنها مشکل اصلی اقتصاد آمریکا، رئیس فدرال رزرو و خود بانک مرکزی است. او در رابطه با مذاکرات تجاری هم پیش‌بینی کرده که شاید توافقی به دست آید. در همین حال تقاضا برای اوراق قرضه ۳۰ ساله آلمان ضعیف بوده و پوند انگلستان هم به خاطر نگرانی‌ها از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا سقوط کرده است.
در استرالیا منحنی بازدهی این کشور به صاف‌ترین سطح در بیش از نُه سال گذشته رسیده و احتمال معکوس شدن منحنی بازدهی استرالیا جدی است. چنین چیزی می‌تواند از وقوع رکود اقتصادی در آینده نزدیک حکایت داشته باشد. از دید تحلیل فاندامنتال امروز تمرکز اصلی بازار به گزارش‌های PMI ناحیه یورو خواهد بود. شاخص‌های PMI به طور مستقیم بر یورو تأثیر خواهند گذاشت.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳(جــدیدترین)

دلار آمریکا واکنش محدودی به گزارش FOMC Minutes نشان داد

اخبار فارکس

گزارش نشست ماه ژوئیه فدرال رزرو (FOMC Minutes) نشان می‌دهد که تعدادی از مقامات فدرال رزرو ترجیح می‌داند که نرخ بهره ۰٫۵۰ درصد کاهش یابد، نه ۰٫۲۵ درصد. رشد ضعیف تورم علت اصلی حمایت برخی از مقامات فدرال رزرو از کاهش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره بود. شاخص دلار آمریکا در واکنش اولیه به این گزارش رشد کرد، اما سریعاً رشدهای اولیه خود را از دست داد. تمرکز بازار به سخنرانی رئیس فدرال رزرو در نشست جکسون هول است.

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴(جــدیدترین)

فرانسه انتظار دارد که انگلستان بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند

اخبار فارکس

به گزارش بلومبرگ دولت فرانسه انتظار دارد که انگلستان در ۳۱ اکتبر بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند. به گفته منابع آگاه در دولت فرانسه، از نظر این کشور سناریوی اصلی برای BREXIT خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپاست و به این معنی است که به زودی مرز میان اتحادیه اروپا و انگلستان کنترل خواهد شد.

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰(جــدیدترین)

خوش بینی به آینده مذاکرات تجاری از بورس سهام آمریکا حمایت کرده است

تحلیل بنیادی بورس سهام آمریکا

امروز شاخص‌های سهام آمریکا از محدوده مثبت بازگشایی شدند. شاخص داوجونز (Dow Jones) به اندازه ۱ درصد، شاخص S&P 500 به اندازه ۰٫۹ درصد و شاخص نزدک (NASDAQ) به اندازه ۱٫۱ درصد مثبت هستند. امروز وزیر امور خارجه چین گفته بود که این طبیعی است که چین و آمریکا تفاوت‌هایی داشته باشند، اما از نظر او باید اختلاف‌نظرها را از طریق گفت‌وگو حل کرد. همچنین ترامپ هم گفته که روند مذاکرات با چین خوب است. این مسئله باعث خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به آینده مذاکرات تجاری شده و به همین دلیل شاهد جریانات ریسک‌پذیری در بازارهای سهام هستیم.

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴(جــدیدترین)

گزارش روزانه قبل بازار آمریکا

تحلیل بنیادی بازار فارکس

باز هم نوسانات محدودی را در بازار فارکس شاهد هستیم و اکثر جفت ارزها اصلی در دامنه محدودی نوسان می‌کنند. هیچ محرکی برای بازار وجود ندارد، با این حال جریانات ریسک‌پذیری بازارهای سهام باعث شده تا جفت ارزهای USDJPY و USDCHF تقویت شوند، اما حرکات صعودی این دو جفت ارز هم تا به این جای کار محدود بوده‌اند.
پیش از دیدار نخست‌وزیر انگلستان با رهبران آلمان و فرانسه، مقامات سعی کردند تا مواضع خود را در رابطه با آینده مرزهای ایرلند شفاف کنند. دیروز صدر اعظم آلمان تأکید کرده بود که آماده است تا راه‌حل‌های عملی را برای مسئله مرزهای ایرلند پیدا کنند، اما اگر مذاکرات امروز پیشرفتی نداشته باشند، پوند تمام رشدهای دیروز را از دست خواهد داد.
مهم‌ترین مسئله در مذاکرات BREXIT مسئله مرزهای ایرلند است و اگر طرفین به این نتیجه برسند که بهتر است فعلاً کاری به مرزهای ایرلند نداشته باشند و مذاکرات را در آینده ادامه دهند، پوند می‌تواند رشد قابل‌توجهی را تجربه کند. از دید تحلیل فاندامنتال بازارهای مالی نسبتاً آرام هستند و همه منتظر گزارش Minutes نشست ماه ژوئیه فدرال رزرو و همچنین سخنرانی رئیس فدرال رزرو هستند. هر گونه اشاره‌ای به آینده سیاست‌های پولی فدرال رزرو می‌تواند بازار را به حرکت درآورد.

عملکرد دلار آمریکا در بازار فارکس

از ابتدای هفته تنها دلار استرالیا و یورو در برابر دلار آمریکا رشد کرده اند

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲(جــدیدترین)

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام اروپا

بعد از عملکرد مبهم شاخص‌های سهام منطقه‌ای آسیا شاهد رشد شاخص‌های سهام اروپا و آتی آمریکا هستیم. سرمایه‌گذاران در حال ارزیابی آخرین وضعیت مذاکرات تجاری هستند و در عین حال همه منتظر سخنرانی رئیس فدرال رزرو هستند. سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا به حدی برای بازار اهمیت دارد که اکثر جفت ارزهای اصلی در دامنه محدودی در حال نوسان هستند.
شاخص Stoxx Europe 600 به خاطر عملکرد خوب سهام شرکت‌های خودرویی رشد کرده و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم از بازگشایی مثبت بورس نیویورک حکایت دارند. این در حالی است که دیروز بازار سهام آمریکا به خاطر دیدگاه‌های ترامپ در محدوده منفی بسته شد. ترامپ گفته که ضرورتی برای حل سریع مناقشات تجاری با چین وجود ندارد و از فدرال رزرو خواسته که سریعاً نرخ‌های بهره را پایین بیاورد. در آسیا شاخص‌های سهام ژاپن و استرالیا سقوط کردند، اما شاخص‌های سهام چین و هنگ‌کنگ تغییر قابل‌توجهی نسبت به روز گذشته نداشتند و بازار سهام کره جنوبی هم رشد کرد. در اروپا اکثر اوراق قرضه دولتی سقوط کرده‌اند.
از دید تحلیل فاندامنتال سرمایه‌گذاران منتظر اقدامات جدید بانک‌های مرکزی و رهبران سیاسی اقتصادهای بزرگ در پایان هفته جاری هستند. رهبران گروه هفت در پایان این هفته در فرانسه دور هم جمع خواهند شد و در همین حال بازار منتظر گزارش آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا (گزارش Minutes) است و رئیس فدرال رزرو هم در گردهمایی جکسون هول در روز جمعه سخنرانی خواهد کرد.

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۵(جــدیدترین)

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو – Daly

اخبار فارکس

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو – Daly
رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو نسبت به اقتصاد آمریکا خوش‌بین است و بر این باور است که اقتصاد آمریکا با رکود فاصله دارد. از نظر Daly بازار اشتغال آمریکا قوی است و وضعیت مخارج مصرف‌کنندگان هم خوب است. او در نشست ماه ژوئیه به کاهش نرخ بهره رأی داده بود، اما در حال حاضر معتقد است که رکود اقتصادی در کار نخواهد بود.

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۱۳(جــدیدترین)

تقویم اقتصادی فارکس

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

امروز شاخص‌های سهام آسیایی عملکرد مبهمی دارند و حجم معاملات هم کمتر از حد معمول است. جریانات ریسکی مشخصی در بازار وجود ندارد. سرمایه‌گذاران آخرین وضعیت مذاکرات تجاری را بررسی کرده‌اند و در حال حاضر منتظر اخبار جدید از سیاست‌های پولی هستند. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته است. شاخص‌های سهام ژاپن و استرالیا افت کرده‌اند، اما شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و چین تغییر اندکی داشته‌اند. بازار سهام کره جنوبی هم با رشد قیمت‌ها همراه بوده است.
دیروز شاخص S&P 500 در محدوده منفی بسته شد. با این حال شاخص‌های آتی سهام آمریکا رشد کرده‌اند. دیدگاه‌های اخیر دونالد ترامپ نشان می‌دهند که دولت آمریکا فعلاً تمایل زیادی به حل مناقشات تجاری با چین ندارد و در عین حال از فدرال رزرو خواسته شده که نرخ بهره را سریعاً کاهش دهد. درست یک روز بعد از خوشحالی سرمایه‌گذاران از پیشرفت در مذاکرات تجاری، شاهد احتیاط سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی هستند. این هفته مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید با رهبران کسب‌وکارهای آمریکا در رابطه با نوسانات اخیر بازارهای مالی، ریسک رکود اقتصادی و جنگ تجاری گفت‌وگو خواهد کرد.
امروز گزارش آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا یا همان گزارش Minutes هم منتشر خواهد شد، با این حال تمرکز اصلی بازار به سخنرانی رئیس فدرال رزرو در گردهمایی جکسون هول خواهد بود. در بازار نفت قیمت‌ها نوسانات خنثی و بدون روندی دارند و قیمت اونس طلای جهانی هم بعد از افت اخیر وارد فاز خنثی شده است. از دید تحلیل فاندامنتال می‌توان گفت که حرکات قیمتی بازار نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در فاز استراحت قرار دارند و منتظر محرک جدیدی هستند، به همین دلیل دامنه نوسانات بازار به شدت کاهش یافته است.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید