جفت ارز GBPUSD با سقف کانال درگیر است

سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

تحلیل تکنیکال

از دید تکنیکال، رالی نزولی GBPUSD که از نرخ رُند ۱٫۳۲۰۰ دلاری شروع شده بود، از سوی محدوده ۱٫۱۴۵۰-۱٫۱۴۰۰ متوقف شد. در ادامه نرخ برابری پوند انگلستان به دلار آمریکا وارد فاز اصلاحی شد و تا نرخ میانی ۱٫۲۶۵۰ دلاری بالا آمد. روز ۳۰ آوریل، جفت ارز برای دومین بار متوالی با نرخ ۱٫۲۶۵۰ دلاری درگیر بود که مقاومت این نرخ موجب ورود بازار به کانال نزولی شده و تا نرخ ۱٫۲۰۷۵ دلاری سقوط کرده است. در حال حاضر نیز GBPUSD با سقف کانال صعودی درگیر است.
اگر جفت ارز با حمایت خریداران مواجه شود و به بالای سقف کانال در میانگین متحرک نمایی ۵۰ (خط نارنجی رنگ) و نرخ میانی ۱٫۲۲۵۰ دلاری عبور کند، می توان گفت سیگنال خرید تا میانگین ۲۰۰ (خط قرمز رنگ) و سپس مقاومت جزئی ۱٫۲۴۳۵ دلاری صادر شده است. در این میان معامله گران می توانند وارد معامله خرید GBPUSD شوند.
اما در صورتی که سقف کانال و میانگین ۵۰ در قالب مقاومت عمل کند، جفت ارز هم چنان در کانال باقی خواهد ماند و با عبور بازار به زیر میانگین ۲۰ (خط زرد رنگ)، GBPUSD می تواند به سمت نرخ ۱٫۲۰۷۵ دلاری و کف کانال بازگردد. در این میان معامله گران می توانند به فکر معامله فروش باشند.

 

تحلیل تکنیکال پوند دلار آمریکا نمودار چهارساعته

تحلیل تکنیکال GBPUSD نمودار چهارساعته