ایده های معاملاتی: معامله GBPUSD

سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸

تحلیل تکنیکال

از دید تکنیکال حرکات صعودی اخیر جفت ارز GBPUSD از سوی مقاومت رُند ۱٫۳۲۰۰ دلاری متوقف شده است و در ادامه نرخ برابری پوند انگلستان به دلار آمریکا موج صعودی اخیر را تا نزدیکی محدوده ۵۰ درصد فیبوناچی در نرخ میانی ۱٫۲۸۵۰ دلاری اصلاح کرده است. از دید میانگین ۲۰۰ روند بلند مدت بازار خنثی و طبق میانگین های ۵۰ و ۲۰ (خطوط نارنجی و زرد رنگ) روند میان مدت و کوتاه مدت بازار نزولی است.
در گزارش روز جمعه  (۱۹ بهمن ماه) اشاره شده بود که معامله فروش جفت ارز GBPUSD بر اساس پین بار نزولی زمانی منطقی است که بازار به زیر میانگین ۲۰۰ (خط قرمز رنگ) عبور کند.در ادامه فشارهای فروش نرخ برابری افزایش یافت و جفت ارز بعد از شکست میانگین ۲۰۰ دوباره تا نرخ میانی ۱٫۲۸۵۰ دلاری سقوط کرد. در حال حاضر نیز GBPUSD بالای این نرخ میانی قرار دارد.
تا زمانیکه جفت ارز به بالای نرخ ۱٫۳۰۰۰ یا به زیر نرخ ۱٫۲۸۵۰ دلار عبور نکرده است، احتمال نوسان بازار بین این سطوح وجود دارد. به همین دلیل بهتر است معامله گران محافظه کار تثبیت سود کرده و از معامله فروش خارج شوند. در صورت شکست نرخ میانی ۱٫۲۸۵۰ دلاری یا برخورد بازار به نرخ ۱٫۳۰۰۰ دلاری وارد معامله فروش جدید شوند.

 

تحلیل تکنیکال پوند دلار آمریکا نمودار چهارساعته

تحلیل تکنیکال GBPUSD نمودار چهارساعته