تقویم اقتصادی فارکس

جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۱۵

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

دیشب هر سه شاخص اصلی بازار سهام آمریکا افت کردند. جریانات ریسک گریزی به بازار سهام آسیا هم سرایت کرده است. بازار سهام هنگ‌کنگ بیشترین افت را در منطقه ثبت کرده است. دولت چین قانون امنیت ملی را در شهر هنگ‌کنگ اعمال کرده و انتظار می‌رود که موجب تشدید تنش‌ها میان آمریکا و چین شود. تقاضا برای اوراق خزانه‌داری، دلار آمریکا و ین ژاپن افزایش یافته است.
شاخص سهام هنگ‌کنگ تقریباً ۴ درصد سقوط کرده است. در بازارهای سهام ژاپن و استرالیا هم شاهد تشدید فشارهای فروش هستیم. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم منفی هستند. دولت چین در واکنش به اتهاماتی که ترامپ علیه آن‌ها وارد کرده هشدار داده که اقدامات متقابلی را انجام خواهد داد. این در حالی است که کنگره ملی حزب خلق چین شروع شده است. دولت چین قرار است اوراق قرضه بفروشد و امسال از اعلام هدف GDP خودداری کند. سرمایه‌گذاران به این نتیجه رسیده‌اند که ترامپ می‌خواهد از تنش‌ها با چین برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده کند.
امروز نشست بانک مرکزی ژاپن هم برگزار شد. هر چند که نرخ‌های بهره ژاپن تغییری نکرده، اما بانک مرکزی برنامه جدید اعطای وام را معرفی کرده که از ماه آینده شروع خواهد شد. در بازار نفت خام شاهد سقوط ۵ درصدی قیمت‌ها بودیم. در بازار فارکس هم دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا تضعیف شده است. موسسه رتبه‌بندی Fitch رتبه اعتباری استرالیا را پایین آورده است.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز: داده های اقتصادی انگلستان و کانادا می توانند محرک خوبی برای نوسانات امروز بازار باشند.