تقویم اقتصادی فارکس

پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۳۹

تحلیل بنیادی بازار فارکس و بورس سهام آسیا

شاخص‌های سهام آسیایی افت کرده‌اند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا هم رشدهای اولیه را از دست داده‌اند. رالی صعودی بازارهای سهام جهانی متوقف شده است. در بازار فارکس هم دلار آمریکا برای اولین بار در هفته جاری تقویت شده است. تقاضا برای اوراق خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته و به همین دلیل بازدهی این اوراق کم شده است. قیمت نفت خام هم رشد جزئی داشته است.
دیشب شاخص‌های سهام آمریکا تقریباً ۲ درصد رشد کردند. اما جریانات ریسک‌پذیری متوقف شده و حتی تقاضا برای ارزهای کالایی هم کاهش یافته است. تنش‌های سیاسی و تجاری میان آمریکا و چین دوباره موجب نگرانی سرمایه‌گذاران شده است. سنای آمریکا قانونی را تصویب کرده که می‌تواند برای ثبت شرکت‌های چینی در بورس سهام آمریکا مشکل ایجاد کند. همچنین ترامپ از رهبری چین انتقاد کرده است. شاخص سهام S&P 500 در محدوده مثبتی بسته شد، اما بعد از پایان معاملات بورس نیویورک شاهد افت شاخص‌های آتی آمریکا بودیم. این در حالی است که شرکت‌های خرده‌فروشی گزارش داده‌اند که میزان فروش آن‌ها بیشتر از پیش‌بینی‌ها بوده و همچنین سهام شرکت‌های انرژی هم رشد کرده بودند.
اخبار مبهم از واکسن کرونا سرمایه‌گذاران را گیج کرده است و در همین حال دولت‌ها در حال برداشتن محدودیت‌های کرونایی هستند. این در حالی است که دولت چین با شیوع گسترده جدید ویروس کرونا درگیر است. سرمایه‌گذاران از این واهمه دارند که شاید موج دوم شیوع ویروس کرونا به راه بیفتد. مقامات فدرال رزرو آمریکا هم در سخنرانی‌های خود از پیامدهای اقتصادی شدید کرونا حرف زده‌اند و هشدار داده‌اند که ثبات سیستم مالی با ریسک‌های جدی مواجه است (گزارش کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا – FOMC Minutes).

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز: شاخص های PMI و سخنرانی مقامات فدرال رزرو تاثیر قابل توجهی بر بازار خواهند داشت