تقویم اقتصادی فارکس

سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۳۲

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

خبر خوب توافق سیاستمداران آمریکایی بر سر بودجه دولت فدرال رزرو و جلوگیری از تعطیلی مجدد دولت آمریکا باعث رشد شاخص‌های آتی سهام آمریکا شده است. در بورس‌های آسیایی هم شاخص سهام ژاپن در واکنش به سقوط ارزش ین بیشترین افزایش را ثبت کرده است.
در بازار فارکس دلار آمریکا توانسته رشدهای اخیر خود را حفظ کند و به بالاترین سطوح از اوایل ماه ژانویه برسد. تقویت ارزش دلار آمریکا باعث شده تا بیشتر افت‌های اخیر به خاطر توقف مراحل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را جبران کند. اخیراً دیدگاه‌های ترامپ هم نشان می‌دهد که به دنبال ایجاد تنش بر سر بودجه دولت فدرال رزرو نیست. همچنین با شروع مجدد مذاکرات تجاری آمریکا و چین، ترامپ گفته است که نمی‌خواهد چین را اذیت کند.
دلار آمریکا در حال ثبت طولانی‌ترین رالی صعودی است که از ماه ژانویه ۲۰۱۶ تا به امروز بی‌سابقه بوده است. همه بانک‌های مرکزی دنیا نسبت به آینده بدبین هستند و حتی فدرال رزرو هم گفته است که مراحل افزایش نرخ بهره را فعلاً متوقف خواهد کرد. دیروز یوان چین سقوط کرد، اما امروز به نظر می‌رسد که یوان به تعادل رسیده است.
شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و استرالیا رشدهای جزئی را ثبت کرده‌اند و شاخص سهام شانگهای چین هم در محدوده مثبتی قرار دارد. حتی شاخص‌های آتی سهام اروپا هم از بازگشایی مثبت بورس سهام اروپا حکایت دارند. نرخ بازدهی اوراق قرضه ده‌ساله دولت ژاپن همچنان در محدوده منفی قرار دارد. این در حالی است که بانک مرکزی ژاپن در معاملات امروز حجم خرید اوراق قرضه را برای اولین بار از ماه ژوئیه پایین آورده است. در بازار نفت خام، قیمت نفت خام سبک (WTI) بعد از سقوط به پایین‌ترین سطح قیمتی دو هفته اخیر رشد کرده و پوند انگلستان هم در واکنش به گزارش‌های اقتصادی ضعیف سقوط کرده است.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید