تقویم اقتصادی فارکس

دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۸:۲۷

اخبار فارکس و بورس سهام آسیا

امروز بازارهای سهام آسیا عملکرد مبهمی دارند، درحالی‌که شاخص‌های آتی سهام آمریکا به همراه دلار سقوط کرده‌اند. در اواخر هفته گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ترامپ به فکر اخراج رئیس فدرال رزرو آمریکاست و در همین حال بخشی از دولت فدرال آمریکا هم تعطیل شده است. این دو خبر موجب سقوط ارزش دلار آمریکا شده است.
شاخص‌های سهام هنگ‌کنگ و کره جنوبی سقوط کرده‌اند، اما بازارهای سهام چین و استرالیا در محدود مثبتی قرار دارند. اخیراً وزیر خزانه‌داری آمریکا سعی کرده تا به فعالین بازارهای مالی این اطمینان را بدهد که رئیس فدرال رزرو اخراج نخواهد شد. وزیر خزانه‌داری آمریکا در حساب توییتر خود گفته است که با ترامپ در این رابطه حرف زده و ترامپ تأکید کرده است که چنین چیزی درست نیست.
هفته گذشته بازارهای سهام ژاپن و شاخص نزدک (Nasdaq) آمریکا وارد روند نزولی شدند. هفته گذشته رئیس فدرال رزرو آمریکا نوسانات بازارهای سهام را کم اهمیت خواند و قول داد که ترازنامه فدرال رزرو را به مرور زمان کوچک‌تر کند. نگرانی‌ها از آینده رئیس فدرال رزرو آمریکا در میان کاهش حجم معاملات بازارهای مالی به خاطر تعطیلات کریسمس باعث نگرانی و سردرگمی سرمایه‌گذاران شده است.
به گفته منابع آگاه، در روزهای اخیر ترامپ بارها در رابطه با اخراج پاول (رئیس فدرال رزرو) حرف زده است و از عملکرد فدرال رزرو آمریکا هم ناامید شده است. افزایش نرخ بهره اخیر فدرال رزرو باعث تشدید فشارهای فروش در بازار سهام شده است. حتی وال‌استریت ژورنال گزارش داده است که مشاورین ترامپ در رابطه با برگزاری نشستی بین ترامپ و پاول گفت‌وگو کرده‌اند. در همین حال از چین خبر می‌رسد که سیاست‌گذاران ارشد چینی به دنبال تشدید سیاست‌های انبساطی پولی و مالی در سال ۲۰۱۹ هستند.

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

برای ورود به صفحه تقویم اقتصادی فارکس روی تصویر کلیک کنید