تحلیل پرایس اکشن اونس طلا

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

نمودار هفتگی اونس طلای جهانی از اواسط ماه آوریل در اطراف مقاومت کلیدی ۱۷۳۹٫۶ دلار در نوسان بوده است. با توجه به حضور قدرتمند خریداران در معاملات هفته گذشته، به احتمال زیاد شاهد شکست مقاومت هفتگی ۱۷۳۹٫۶ دلار خواهیم بود. شکست این مقاومت می‌تواند مسیر صعودی XUAUSD را تا مقاومت هفتگی بعدی در ۱۷۸۷٫۴ دلار هموار کند. همچنین بایستی توجه داشت که روند بلندمدت اونس طلای جهانی از ابتدای سال ۲۰۱۶ صعودی بوده است. در نمودار روزانه اونس طلا هنوز هم الگوی نموداری مثلثی شکل پا برجاست. شکست صعودی این الگو می‌تواند از رشد قیمت طلا تا بالای ۱۹۰۰ دلار حکایت داشته باشد.
در نمودار چهارساعته اونس طلا، خط روند حمایتی رسم شده از اوج ۱۷۳۹٫۱، که با اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی در ۱۷۰۴٫۷ دلار و برآورد ۱۲۷٫۲ درصد فیبوناچی در ۱۷۰۶٫۷ دلار انطباق دارد، مانع از ادامه حرکات نزولی شده است. با این حال خط روند مقاومتی چهارساعته رسم شده از اوج ۱۷۶۵٫۱ دلار هم مانع اصلی در پیش روی خریداران است. تا وقتی‌که این خط روند مقاومتی شکسته نشده، کار برای خریداران سخت خواهد بود. شکست این خط روندی می‌تواند نشانه خوبی برای خریداران باشد. در معاملات روز جمعه، نمودار چهارساعته اونس طلای جهانی توانست از خط روند مقاومتی که از ۱۷۶۵٫۱ دلار رسم شده، عبور کند و به زیر خط روند مقاومتی رسم شده از کف ۱۶۶۸ دلار برسد.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

معامله‌گرانی که از حمایت‌های چهارساعته اونس طلای جهانی وارد معامله خرید XAUUSD شده‌اند، می‌توانند بخشی از سود معامله را تثبیت کنند. اگر بازار در بالای مقاومت کلیدی هفتگی ۱۷۳۹٫۶ دلار بسته شود، خریداران جدیدی وارد بازار خواهند شد و قیمت اونس طلای جهانی تا مقاومت کلیدی ۱۷۸۷٫۴ دلار بالا خواهد آمد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی XAUUSD

بهترین شرایط معاملاتی اونس طلا

در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت