تحلیل پرایس اکشن اونس طلا

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

هفته گذشته قیمت طلا با ۱۶ دلار افزایش به اوج چندین ساله در ۱۵۳۵ دلار رسید. از دید تکنیکال نمودار هفتگی اونس طلای جهانی از ناحیه حمایتی ۱۴۸۷٫۹-۱۴۷۰٫۲ دلار تقویت شده و به نزدیکی مقاومت بلندمدت ۱۵۳۶٫۹ دلار رسیده و همچنین اندکی بالاتر از مقاومت کانال رسم شده از اوج ۱۳۷۵٫۱ دلار بسته‌شده است.
هفته گذشته در نمودار روزانه شاهد فعال شدن مقاومت ۱۵۲۶٫۸ دلاری بودیم و این مقاومت هم توانست موقعیت خود را نگه دارد. این در حالی است که نزدیک‌ترین حمایت قوی روزانه در ناحیه حمایتی ۱۴۹۵٫۷-۱۴۸۰٫۳ قرار گرفته است. درصورتی‌که فشارهای خرید افزایش یابند، مقاومت ۱۵۵۰٫۴ دلاری هدف بعدی بازار خواهد بود.
در معاملات روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته بازار اندکی تحت فشار فروش قرار داشت. با این حال به نظر می‌رسد که این هفته محدوده زرد رنگ چهارساعته در ۱۴۷۷٫۳-۱۴۶۷٫۹ دلار محدوده کلیدی برای بازار خواهد بود. این محدوده شامل نقطه تکمیل AB=CD در ۱۴۷۳٫۸، حمایت کانال رسم شده از اوج ۱۴۳۷٫۷ و اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی در ۱۴۶۷٫۹ دلار می‌شود. به همین دلیل محدوده ۱۴۷۷٫۳-۱۴۶۷٫۹ دلاری می‌تواند از قیمت‌ها به خوبی حمایت کند. علاوه بر این ناحیه حمایتی چهارساعته درست در انتهای پایینی ناحیه حمایت هفتگی ۱۴۸۷٫۹-۱۴۷۰٫۲ قرار گرفته است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

ورود به معامله خرید اونس طلای جهانی از ۱۴۷۷٫۳ می‌تواند ایده خوبی باشد. دستور حد ضرر را می‌توان در زیر ۱۴۶۵٫۲ دلار قرار داد. با این حال توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله خرید منتظر صدور سیگنال پرایس اکشن بمانید. همچنین از دید اهداف صعودی بازار، درصورتی‌که اوج قیمتی اخیر شکسته شود، محدوده ۱۵۶۸٫۴-۱۵۵۲٫۹ هدف بعدی بازار خواهد بود.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

بهترین شرایط معاملاتی برای معامله گران اونس طلا در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت