تحلیل پرایس اکشن اونس طلا

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۳۳

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

دیروز تقاضا برای اونس طلای جهانی کاهش یافت و قیمت این فلز گران‌بها به زیر ۱۵۰۰ دلار سقوط کرد. با این حال نمودار چهارساعته اونس طلای جهانی توانسته موقعیت خود را در بالای حمایت ۱۴۷۷٫۳ دلار حفظ کند. این سطح حمایتی درست بالای سقف کانال صعودی رسم شده از اوج ۱۴۳۷٫۷ قرار گرفته است. به همین دلیل محدوده زرد رنگ چهارساعته می تواند محل خوبی برای بازگشت صعودی بازار باشد.
در نمودار روزانه اونس طلای جهانی بازار با مقاومت ۱۵۲۶٫۸ درگیر بوده و اخیرا تا ناحیه حمایتی ۱۴۹۵٫۷-۱۴۸۰٫۳ پایین آمده است. در نمودار هفتگی هم بازار از مقاومت کانال رسم شده از اوج ۱۳۷۵٫۱ عبور کرده است. می توان گفت که نمودار هفتگی بین مقاومت های اشاره شده و ناحیه حمایتی ۱۴۸۷٫۹-۱۴۷۰٫۲ گیر افتاده است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

با توجه به روند صعودی قوی اونس طلای جهانی و حمایت های اشاره شده در نمودار های هفتگی و روزانه، می توان انتظار جهش صعودی اونس طلا از محدوده زرد رنگ چهارساعته را داشت. به همین دلیل می توان از محدوده ۱۴۷۷٫۳ دلار به فکر معامله خرید اونس طلا بود. برای این که از شکست جعلی این حمایت در امان بود، توصیه می شود که منتظر صدور سیگنال پرایس اکشن چهارساعه بمانید و بعد از آن وارد معامله خرید شوید.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

بهترین شرایط معاملاتی برای معامله گران اونس طلا در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت