تحلیل پرایس اکشن اونس طلا

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۱

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

فشارهای خرید اخیر باعث شده تا نمودار هفتگی اونس طلای جهانی به ناحیه عرضه ۱۴۸۷٫۹-۱۴۷۰٫۲ دلار برسد. این ناحیه عرضه از ماه آوریل سال ۲۰۱۳ فعال است. در صورتی که حرکات صعودی ادامه یابند، نمودار هفتگی اونس طلا می‌تواند به مقاومت کانال رسم شده از اوج ۱۳۷۵٫۱ دلار برسد. در مقابل اگر بازار سقوط کند، حمایت ۱۴۱۷٫۸ دلاری هدف اصلی نمودار هفتگی خواهد بود. در نمودار روزانه بعد از شکسته شدن ناحیه عرضه ۱۴۴۸٫۹-۱۴۱۹٫۹ (ناحیه حمایتی فعلی)، مسیر صعودی بازار تا ناحیه عرضه ۱۴۹۵٫۷-۱۴۸۰٫۳ هموار شده است.
در نمودار چهارساعته اونس طلای جهانی هم بازار با برآورد ۱۲۷٫۲ درصد AB=CD در ۱۴۶۹ دلار درگیر شده است. این مقاومت در نزدیکی مقاومت ۱۴۷۷٫۳ دلار قرار گرفته و در عین حال اندیکاتور RSI هم وارد محدوده اشباع فروش شده است. هر چند که این یک نشانه از قدرت فروشندگان است، اما بایستی توجه داشت که نمودار چهارساعته اونس طلا با حمایت کانال رسم شده از ۱۴۳۷٫۷ دلار هم درگیر است.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

به غیر از نمودار روزانه، نمودارهای چهارساعته و هفتگی اونس طلای جهانی نشانگر مقاومت‌های قوی در بازار هستند. به همین دلیل شاید امروز شاهد جریانات تثبیت سود خریداران باشیم. اما ورود به معامله فروش در برابر روند صعودی قوی کار خطرناکی است. به همین خاطر بهتر است که پیش از ورود به معامله فروش منتظر بسته شدن نمودار چهارساعته در زیر حمایت کانال ماند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، می‌توان انتظار سقوط بازار به سقف ناحیه حمایتی روزانه در ۱۴۴۸٫۹، حمایت هفتگی ۱۴۱۷٫۸ و نرخ بازگشایی ماه اوت در ۱۴۱۴٫۷ دلار را داشت.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

بهترین شرایط معاملاتی برای معامله گران اونس طلا در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت