تحلیل پرایس اکشن اونس طلا

سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۲۳

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

با وجود اینکه قیمت اونس طلای جهانی توانسته واکنش مثبتی به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱۳۰۲٫۵ دلار نشان دهد، اما هنوز حرکات صعودی اونس طلا محدود بوده‌اند. این در حالی است که هفته گذشته حتی پین بار صعودی هفتگی هم تشکیل شده است. با این حال درصورتی‌که قیمت اونس طلا دوباره افزایش یابد، خریداران می‌توانند بازار را تا مقاومت ۱۳۵۷٫۶ دلاری بالا بکشند.
همان‌طور که مشاهده می‌شود حمایت روزانه ۱۳۰۷٫۷ دلاری دوباره لمس شده و به نظر می‌رسد که وضعیت شکننده‌ای دارد. اگر اونس طلا از این حمایت روزانه تقویت شود، با ناحیه عرضه ۱۳۳۲٫۶-۱۳۲۲٫۳ دلاری مواجه خواهد شد. از دید نمودار چهارساعته اونس طلا، ناحیه عرضه ۱۳۱۶٫۷-۱۳۱۱٫۵ توانسته حرکات صعودی را محدود کند و قیمت طلا را به نزدیکی حمایت هفتگی ۱۳۰۲٫۵ برساند. حمایت هفتگی با حمایت ۵۰ درصد فیبوناچی در ۱۳۰۱٫۵ دلار فاصله کمی دارد.

استراتژی پرایس اکشن (price action)

به‌احتمال‌زیاد حجم زیادی از فروشندگان از ناحیه عرضه چهارساعته اونس طلا وارد معامله فروش شده‌اند و به همین دلیل شاید مسیر نزولی اونس طلا تا نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۱۳۰۲٫۵ دلار هموار شده باشد. به همین دلیل اگر امروز کندل صعودی چهارساعته‌ای از حمایت هفتگی تشکیل شود، می‌توان وارد معامله خرید اونس طلا شد. حد سود اول معامله خرید اونس طلا ناحیه عرضه چهارساعته و بعد از آن ناحیه عرضه روزانه ۱۳۳۲٫۶-۱۳۲۲٫۳ و مقاومت ۱۳۲۵٫۴ دلار خواهد بود.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته اونس طلای جهانی

بهترین شرایط معاملاتی برای معامله گران اونس طلا در حساب NDD بروکر فیبوگروپ

واریز و برداشت ریالی، متصل به بازار و با کمترین اسپرد ممکن روی اونس طلا: ۱۵ سنت